Anasayfa Sektörel Robinhood, Gelir Düşüşüne Rağmen Avrupa'ya Açılıyor!

Robinhood, Gelir Düşüşüne Rağmen Avrupa'ya Açılıyor!

Sektörel

Robinhood, gelir düşüşüne rağmen Avrupa'da kripto para hizmetleri sunmaya başlayacak.

Robinhood, Gelir Düşüşüne Rağmen Avrupa'ya Açılıyor!

Popüler ticaret uygulaması Robinhood, 7 Kasım Salı günü yaptığı açıklamada, şirketin önümüzdeki haftalarda Avrupa'ya açılmak istediğini duyurdu. Robinhood, ayrıca İngiltere'de aracılık faaliyetlerini de kurmak istiyor.

Robinhood'un Kripto Hacimleri Düştü

Komisyonsuz ticaret uygulaması, 7 Kasım Salı günü üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayarak gelir kaybına uğradığını duyurdu. Robinhood; platformdaki düşük kripto hacimlerinin, işlem bazlı gelirini aşağı çekmekten sorumlu olduğunu söyledi.

Şirket, 478,9 milyon dolarlık ortalama analist projeksiyonunun gerisinde kalarak 467 milyon dolarlık net gelir elde etti. Fakat bu rakam, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 29'luk bir artışı temsil ediyor.

Robinhood tarafından Salı günü yapılan açıklamada, işlem bazlı gelirlerin bir önceki yıla göre yüzde 11 azalarak 185 milyon dolara gerilediği ve bunun başlıca nedeninin yıl içinde yüzde 55'lik bir düşüş gösteren kripto nominal hacimlerindeki azalma olduğu belirtildi.

Salı günü piyasa sonrası saatlerde Robinhood hisse senedi (NASDAQ: HOOD) fiyatı, yüzde 8 gibi şaşırtıcı bir oranda düştü.

Robinhood, Gelir Düşüşüne Rağmen Avrupa'ya Açılıyor!

Kripto Dünyasında Genişleme

Kripto alım satım hacimlerindeki yavaşlamaya rağmen Robinhood, ileride kripto dünyasında genişlemek istiyor. Geçtiğimiz ay Robinhood, şirketin sunduğu hizmetleri Nevada eyaletine genişletmeyi planladığını söyledi. Ayrıca, meme coin Shiba Inu (SHIB) desteğini de duyurdu.

Robinhood, web sitesinde belirtildiği gibi kullanıcılara Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Shiba Inu tokenleri dâhil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri ticareti yapma olanağı sunuyor. Öncelikle küçük yatırımcılara hitap eden şirket, pandemi sırasında kripto yatırım ilgisinde bir artış gördü.

Fakat bu coşku, bir dizi önemli sorun nedeniyle azalıyor. Haziran ayında Robinhood, kripto endüstrisinin en büyük borsalarından bazılarına yönelik düzenleyici baskının ardından kripto ticaret platformundan üç tokeni (Solana, Cardano ve Polygon) kaldırma kararını açıkladı.

Bu, ABD SEC'in altcoinlerin peşine düştüğü ve onları menkul kıymet olarak adlandırdığı dönemde gerçekleşti. Düzenlenmiş bir borsa olan Robinhood, federal menkul kıymetler düzenleyicisi ile herhangi bir çatışmadan kaçınmayı amaçlamaktadır.

Kaynak: CoinGape

Robinhood, Gelir Düşüşüne Rağmen Avrupa'ya Açılıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar