Anasayfa Kimdir Roger Marshall Kimdir?

Roger Marshall Kimdir?

Politikacılar

Roger Marshall Kimdir? Hayatı, Eğitimi ve Kariyeri hakkında bilinmesi gerekenler...

Roger Marshall Kimdir?
Hızlı İçerik

Roger Marshall, Kansas'tan ABD Senatosu üyesidir.

Hayatı

Roger Marshall, 9 Ağustos 1960 tarihinde ABD'nin Kansas eyaletine bağlı El Dorado şehrinde dünyaya gelmiştir. Marshall, Kansas eyaletinin Great Bend şehrinde yaşamış ve burada doktorluk yapmıştır. Kendisinin ve eşi Laina'nın dört çocuğu vardır.

31 Ocak 2018 tarihinde Crozet, Virginia tren kazasına karışan Congressional Special Train 923 adlı kiralık bir Amtrak treninde yolcu olan Marshall, yaralılara ilk yardım ve kalp masajı uygulamıştır. Söz konusu isim, ayrıca mezhebe bağlı olmayan bir Protestandır.

Eğitimi

Roger Marshall, Butler Community College'dan mezun olduktan sonra Kansas Eyalet Üniversitesi'nde Biyokimya üzerine lisans eğitimi almış ve Beta Theta Pi üyesi olmuştur. Kansas Üniversitesi'nden "Tıp Doktoru" unvanını alan Marshall, Florida eyaletine bağlı Petersburg şehrindeki Bayfront Tıp Merkezi'nde Kadın Hastalıkları ve Jinekoloji alanında ihtisasını tamamlamıştır.

Kariyeri

Roger Marshall, Amerikalı bir politikacı, doktor ve eski bir subaydır. Great Bend Regional Hospital'ın yönetim kurulu başkanlığını ve Farmers Bank and Trust'ın başkan yardımcılığını yapan Marshall, Rotary International'da bölge guvernörü olarak görev yürütmüştür. Marshall, yedi yıl boyunca ABD Kara Kuvvetleri İhtiyat Teşkilatı'nda görev yapmış ve yüzbaşı rütbesine ulaşmıştır.

Cumhuriyetçi Parti üyesi olan Marshall, Kongre'ye ilk kez 2016 yılında seçilmiştir. Marshall, Kansas'ın 1. kongre bölgesi için yapılan Cumhuriyetçi Parti ön seçiminde görevdeki Tim Huelskamp'ı mağlup etmiştir. Söz konusu isim, Kansas eyaletinin batı ve kuzey kesimlerinin çoğunu kapsayan ve çoğunlukla kırsal bir bölge olan 1. kongre bölgesinin ABD temsilcisi olarak görev yürütmeye başlamıştır.7 Eylül 2019 tarihinde Marshall, 2020 seçimlerinde ABD Senatosu'na adaylığını açıklamış ve Pat Roberts'tan boşalan koltuğa talip olmuştur. Marshall, 4 Ağustos'ta Cumhuriyetçi Parti ön seçimini kazanmış ve 3 Kasım'da ise Demokrat aday Barbara Bollier'i mağlup etmiştir. Marshall, 3 Ocak 2021 tarihinde Kansas'tan ABD Senatörü olarak yemin etmiştir.

Marshall, 6 Ocak 2021 tarihinde Josh Hawley ve Ted Cruz'un başını çektiği bir grup Cumhuriyetçi senatöre katılarak Pennsylvania ve Arizona'nın seçim oylarına yönelik itirazları desteklemiştir. Her iki itiraz da Senato tarafından sırasıyla 92-7 ve 93-6 gibi ezici bir çoğunlukla reddedilmiştir.

Senatör Elizabeth Warren Senatör Roger Marshall, kötü aktörlerin kripto para birimleri aracılığıyla kara para aklamak üzere kullanabilecekleri boşlukları kapatmayı amaçlayan bir mevzuat için harekete geçmişlerdir. "Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası" olarak adlandırılan mevzuatın, yazılım geliştiricilerini ve işlem doğrulayıcılarını "finansal kurumlar" olarak ele aldığı ve bu şekilde hem kriptoyu yasaklamaya yönelik bir stratejiyi ilerletmeyi hem de kriptoyu işe yaramaz hale getirmeyi hedeflediği ileri sürülmüştür.  

Roger Marshall Kimdir?
Roger Marshall Kimdir? Roger Marshall Kimdir? Hayatı, Eğitimi ve Kariyeri hakkında bilinmesi gerekenler...