Kripto Para Haberleri

Ross Ulbricht kampanyalarında başarılı olamadı, yeri değiştirildi!

Silk Road’ın kurucularından Ross Ulbricht, Dark Web oluşumlarında binlerce doları aşan miktarlarda kripto para ödemelerini kontrol eden oluşumların sahibiydi. Kiralık katil, pedofili suçlularına ve pedofili kişilere çocuk ticareti, adam kaçırma ve farklı suçlardan yakalandı ve 40 yıldan daha fazla hapis cezasına çarptırıldı. Silk Road’ın kurucularından Ross Ulbricht, kendisine özel olarak Amerikan Başkanı Donald Trump tarafından özel af çıkarılması çağrısında bulunarak Başkan Trump’a kendisini çıkarması için istekte bulunmuştu.

Başkan Trump ve yönetimi ise Silk Road’ın kurucularından Ross Ulbricht’a yanıt vermeyerek henüz af çıkarmadı. Maddi durumunun kazandığı paralardan sonra çok iyi düzeyde olduğu iddia edilen Ross’u kripto paralar ile aldığı ödemelerin büyük bölümünde çıkar sağladığı ve kendisinin bu kadar fazla hapis cezasına mahkum edilmesini kabul etmediğini açıklamıştı.

Hapishanesi değiştirildi!

Silk Road’ın kurucularından Ross Ulbricht, kaldığı orta güvenlikli hapishaneden yüksek güvenlikli yeni bir hapishaneye nakledildi. Ross’un nakil edilmesinin sebebi ise olası kaçış riskleri ve hapishane içerisinde yaşanabilecek olaylar oldu. Yargıç kararında yüksek güvenlikli hapishaneye gönderilmesine karar verdiği Ross hakkında sıkı gözlem altında tutulmasını ve suça karışmaması için hapishane yönetiminin gerekli olan önlemleri almasını istedi. Ross’un ABD vatandaşı olması ve kaçma şansı olmasına rağmen farklı ülkelere kaçmaması ise kendisine destek veren ve oluşumunda para ödemiş olan kişilerin tepkisini çekmiş olabilir. Zira, daha sonra Dark Web’te böyle oluşumlardan korkanların sayısı çok arttı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu