Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

Roubini haksız yere Bitcoin’i eleştiriyor

Bitcoin’i en fazla küçük gören ve kripto paralar hakkında en fazla olumsuz açıklama yapan isimlerin en başında bulunan Nouriel Rubini, şu andaki kripto para piyasası açıklamalarını eskiye nazaran daha çok artırdı.. Son konuşmasında, birçok kişi tarafından Dr.Doom olarak da bilinen Stern okulu profesörü olan Rouini, kripto para birimleri konusundaki eleştirisini pekiştirdi.

Roubini, neden kripto paraların bir baloncuk olduğunu düşündüğü konusundaki görüşlerini açıklarken, “kripto alanı gerçekten para olmayan [varlık] varlıklardan biriydi” dedi. Roubini, sürekli olarak kripto paraları hedef alması ile bilinen bir isim. Ekosistem, bunların ne uygun bir değişim aracı ne de uygun değer deposu olmadığını söyler.

Roubini, kripto meraklılarının çoğunlukla bir hisse senedi veya bono arasındaki temel farkı ya da kredi ve faiz oranlarının temellerini anlamadığını iddia etmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatlarının 20.000$ ‘dan 3.000 $’a düştüğünü ve kripto para birimlerinin değerinin gelecekte daha fazla düşmeye devam edecek olduğunu ifade ediyor.

Kripto yatırımının daha çok kumar gibi olduğuna inanan isim, yüksek riskler içeriyorsa, ödeneğin 2017 fiyatının yükselmesiyle yüksek olabileceğine inanıyor, ancak çoğu zaman bunun karşılığını vermeyeceğini de belirtiyor.

Roubini Neden Sürekli Kripto Paraları Eleştiriyor?

Roubini, mesleğe göre bir iktisatçı olsa bile, kripto para birimlerinin bir yönünü analiz ediyor ya da işaret ediyor gibi gözükse de, bazı konuları atlıyor ve kripto paraların dünyada insanlar tarafından ekonomik olarak kabul edilmesinin mümkün olabileceğine inanmıyor.

Kripto para birimlerinin bugünü ve yarını hakkında yapılması gereken ve düzenlenmesi gereken bazı şeyler olduğu çok açıktır. İnsanlara kripto para birimlerini anlatmak ve kripto para fiyatlarının dengelenmesi için bir süre gerekli olduğu ortada. Bitcoin fiyatının yükselmesi ve dengede durması için bir süre gerektiği ve kripto para fiyatlarının henüz yeterince iyi seviyede olmadığı açıktır.

Roubini ile oldukça benzer bir bakış açısı paylaşan geleneksel finans kurumlarının çoğu, kripto para piyasasına girmedi ve girmeyi de düşünmediğini geçmişte birçok kez dolaylı yoldan açıkladılar.

Mevcut piyasa, pek çok geleneksel yatırımcının Bitcoin’in dengesiz davranışını fiyatlarında çok daha fazla istikrarla yakaladığına inanmasına neden oldu. Bunun dışında, Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılması katlanarak artmaktadır ve yalnızca çevrimiçi satıcılar için değil, emlak gibi en geleneksel sektörler bile ödeme şekli olarak kriptoyu araştırmaktadır.

Geleceğin para birimi olabilir

Ticaret piyasasındaki dalgalanmalar kaygı verici bir nedendir, ancak yükselen kripto kabul seviyesi yükseldikçe, fiyat dalgalanması daha da düşecektir. Kripto paraların Roubini gibi seçilmiş birkaç kişi tarafından eleştirilmesi, aynı zamanda gelişen teknolojinin bir parçası.

Örneğin Tesla’ya bakalım,  elektrikli motorlu araba üreticisi ilk zamanlarında sürekli ”bu olamaz” diye ibareler ile karşı karşıya kaldı ancak bugün Tesla dünyanın en iyi arabalarını üreten otomobil ve teknoloji üreticileri arasında bir şirket. Bugün bile, Tesla otomobillerinin hakkında birkaç kötü eleştiri duymuş olabilirsiniz, ancak, pek çok medya kuruluşunun size söyleyemeyeceği şey, Tesla, kendi markasındaki yerleşik markaların çoğunu ağır bir marjla geride bıraktı. Elektrikli sedan tipinde, Audi, BMW ve kategorideki diğer markalardan daha fazla araç sattı.

Bu yüzden, kripto alanındaki en son gelişimin farkındaysanız, Bitcoin’in sadece müthiş bir değişim ortamı değil, bir sonraki boğanın köşede koşmasıyla daha iyi bir değer deposu olduğunu bilmelisiniz.

Kripto para birimleri hakkında yapılan açıklamaların ne kadar yeterli olduğu ve ne kadar doğru olduğu konusunda hiçbir zaman %100 kesin olarak bir bilgi verilmemesi gerekirken, bazı sahte analistler %100 olarak iddia edebiliyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu