Kripto Para Haberleri

Rusya Başbakanı, yerli kripto para birimlerini destekleyeceklerini belirtti!

26 Kasım’da düzenlenen son hükumet toplantısında Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Rusya’daki kripto para yatırımcıları için yasal korumalar getirmeyi önerdi. Bu koruma önerisi ülkenin yeni endüstrilerin büyümesine katkıda bulunmak istediğinden kaynaklanıyor.

Rusya’da yerel kripto paralar desteklenecek

Mihail Mişustin’e göre yeni yasal çerçeve endüstriyi medeni bir şekilde geliştirecek ve böylece kripto para sahiplerinin dolandırıcılık projelerini girmelerini önlerken aynı zamanda bu kişilerin haklarını ve çıkarlarını koruyacak. Yeni kripto para yasasının bir parçası olarak Mişustin, Rus vergi kanununda Bitcoin (BTC) gibi kripto paraları mal mülk olarak tanımlamayı önerdi.

27 Kasım 2020’de Mihail Mişustin:

Dijital finansal varlıkların mülk olarak tanınması ve mal sahiplerinin yasa dışı eylemlere kapılması durumunda yasal korumaya güvenebilmeleri ve mülkiyet haklarını mahkemede savunabilmeleri için Vergi Kanununda bir dizi değişiklik yapalım.

Rusya’da kripto paralar yasaklanabilir

Rusya, kripto para, Bitcoin

Mişustin, Ocak 2020’de eski Rusya başbakanı Dmitry Medvedev’in yerini alarak ülkeyi dijital ekonominin gelişimine öncelik vermeye çağırdı. Bununla birlikte, Rusya hükumeti Ocak 2021’e kadar kripto para ödemelerini resmi olarak yasaklamayı planladığından dolayı Rusya’da yerel kripto para ekosisteminin mevcut durumu hala şüpheli durumdadır. Ayrıca Rus yetkililer, yıllık yaklaşık olarak 600.000 ABD doları tutarında kripto para işlemlerini bildirmeyen kişiler için hapis cezası uygulamak istiyor.

Rusya’nın en büyük finans kurumları yurt dışında kripto para ve blockchain ile ilgili hizmetleri başlatmak için aceleci davranmaya başladı. 19 Kasım’da, Rusya’nın en büyük bankalarından birinin yan kuruluşu olan Gazprombank İsviçre, İsviçreli düzenleyicilerden onay aldıktan sonra Bitcoin ile işlem hizmetlerini açtı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu