Kripto Para Haberleri

Rusya Federasyonu vatandaşlarının kripto para ödemelerini takip etmek istiyor

Rusya Federasyonu Devlet Duması birkaç ay önce kripto para birimleri ile yapılan 10 bin dolara yakın ve üzerinde olan ödemelerin izlenmesi ve devlete bildirilme zorunluluğu yasası konusunda henüz bir ilerleme sağlayamadı. Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto paraların ABD Dolarının egemenliğini kıramayacak olduğunu ve Rus vatandaşlarının ABD Doları karşısında rakip olacağını düşünerek kripto para yatırımları yapmamaları uyarısını dolaylı olarak yaptı.

Bitcoin ve altkoinler hakkında Rusya Federasyonu yasal olarak belirli bazı kısıtlamalar uygulamaya hazır olduklarını iddia ederken, bu kısıtlamaları uygulamıyor olmaları nedeniyle ”neyi bekliyorlar?” sorusu ile karşı karşıya kalıyorlar. Kripto para sahibi Rusya Federasyonu vatandaşlarına göre, herhangi bir kripto para birimine sahip olmak için bekleme nedenleri arasında devlet tarafından verilecek resmi kripto para kararı bulunuyor.

Kripto para ödemelerini takip edebilir

Rusya Federasyonu istihbarat ajanları ve casusları aracılığıyla kripto para sahibi ülke sakinlerinin nereye, ne kadar ödeme yaptıklarını araştırabilir ve sonuç elde edebilir. Ülke, istihbarat alanında kendisini kanıtlamış bir ülke iken, aynı zamanda çok düşük bütçeleri nedeniyle 1900’lü yıllara oranla artık istihbaratı eskisi kadar iyi bilgi elde edemiyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Miras Olarak Bırakılabilir mi ya da Haczedilir mi? İşte Merak Ettikleriniz...

Yine de kripto para ödemelerini her an takip edebilecek güçte olan Rusya Federasyonu, ülkedeki kripto para ödemelerinin yasadışı işlemler için kullanılmasını istemiyor ve terör örgütlerinin finansmanını engellemek için ve vergi kaçırma olaylarını engellemek için bu çalışmaları yapıyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu