Kripto Para Haberleri

Rusya Merkez Bankası Başkanı: Kripto paraları düzenlemek zor

Kripto paraların yakın zamanda Rusya’da yasaklanması gündemde. Son açıklamaların ülkede Başkan Putin yönetimi tarafından takip edilmeye devam edildiğini gösteriyor.

Rusya Merkez Bankası’nın devlet yönetimine sürekli bilgi verdiği ve bu konuda ülke yönetiminin ciddi bir karar verme noktasında olabileceği belirtiliyor. Kripto paraların yasaklanması konusunda Rusya Merkez Bankası tarafından ise bugüne kadar geçen sürede hiçbir şekilde herhangi bir açıklama yapılmadı.

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, bu hafta sınır ötesi finans konusunun gündemde olduğu teklifler öncesinde Rusya Duma’sı görüşmeleri öncesinde bazı önemli açıklamalar yaptı.

Merkez bankasının devlet destekli ve altın destekli bir kripto para birimi çözümü uygulamasına karşı olacağını söyleyerek Duma’nın mali piyasa konusunda görevli milletvekiline yanıt veren Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira, kripto paraların Rusya destekli bir kripto paraya ihtiyacı olmadığını ve ülkesinde de Rus Rublesi’nin ve dövizin dışında para birimlerine gerek olmadığı açıklamasında bulundu.

Başkan Putin, Rusya ile diğer birçok ülke arasında kurulan uluslararası uzlaştırma politikaları çerçevesinde en iyisinin ABD Doları olduğunu düşünüyor ve ABD Doları’nın egemenliğinin bitmesinin tüm dünya için sorun olacağını düşünüyor.

Yerleşimler söz konusu olduğunda, altının destekli bir kripto para biriminin nasıl olacağını ve Rusya Merkez Bankası için herhangi bir faydasının olup olmayacak olduğunu kayda değer görüp dikkat edeceğiz. – Rusya Merkez Bankası Başkanı.

Sadece merkez bankasının altın destekli bir kripto para birimi çözümü üretmesi, ülkenin kripto para ile ilgili tüm sorunları çözmüş olduğu anlamına gelmiyor. Ülkede henüz kripto para birimlerine ilgi çok iyi düzeyde olmasa da Moskova’da 120 binden daha fazla insanın kripto para sahibi olması Rusya’dan sıcak para çıkışlarına sebep oluyor. Rusya ekonomisinde bu büyük bir sorun değil ancak gelecekte olası bir krizde Rusya’nın ilk işinin kripto para yasakları olması gündemde.

Kripto para biriminin bir vekil rolünü yerine getirme olasılığını görmüyoruz. Ve bunları pratik olarak kendi para birimimiz gibi düzenlememiz mümkün olmayabilir. – Rusya Merkez Bankası Başkanı

Bu açıklamalar kripto para birimlerinin geleceğinin sorgulanmasına yol açan açıklamalar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Rusya’nın Ulusal Dijital Para Çıkarmaya İhtiyacı Yok

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu