Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Rusya Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Blockchain açıklaması

Rusya Milli Eğitim Bakanlığı, USE sınavlarında okumayı kolaylaştırmak için Blockchain teknolojisinden yararlanacak olduklarını açıkladı. Rusya Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada bakanlığın gelecek sene tapılacak USE isimli sınavlarda sınav sonrası sonuç okuma işlemi için Blockchain teknolojisinden yararlanacak olduğu ve bu teknoloji sayesinde okuma adımının kolaylaştırılmasının beklendiğini açıkladı. Blockchain teknolojisinin okuma adımında çok kolay hale getirebilecek olduğunu açıklayan bakanlık, sınav sonuçlarının Blockchain ile kontrol edilmesinin nasıl sonuçlarının olacağı hakkında ise açıklama yapmadı.

Sınav sonuçlarının ayrı olarak tekrar incelenip incelenmeyecek olduğu ve sadece Blockchain teknolojisi ile mi kontrol edilecek olduğu hakkında Rusya Milli Eğitim Bakanlığından resmi olarak açıklama yapılmadı. Bakanlık, USE sınavının sonuçlarının kontrolü aşamasında Blockchain teknolojisinden yararlanılacak olmasının okuma aşamasında kaybedilen zamanı engelleyebileceğini ve olası not hatalarını engelleyebilecek bir teknoloji olacağını ifade etti.

Rusya Milli Eğitim Bakanlığı, Blockchain teknolojisinden yararlanacak ve yararlanacak olduğu bu teknoloji sayesinde öğrencilerin notları okunacak ve sistem notlarını okuduğu öğrenciye notunu vererek öğretmenlerin ve okul yönetiminin işini büyük oranda kolaylaştırmış olacak.

Rusya Milli Eğitim Bakanlığının yeni projesinin 2020 yılının başında uygulanmaya başlayacak olması ise 1 yıl içerisinde bu teknoloji hakkında yapılacak çalışmaların daha verimli olmasında fayda sağlayabilir. Rusya’nın kripto paralar ve Blockchain teknolojisinden elde edecek olduğu başarıya göre diğer ülkelerde bu konuda çalışmalar düzenleyebilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu