Rusya Özerk Bölgesi Turizm İçin Blockchain Kullanacak

1 Dakikada Okunabilir


Hantı-Mansi Özerk Okrugu (Yugra) bölgesi yetkilileri turizm için Blockchain teknolojisini kullanacak olduklarını açıkladı. Resmi olarak yapılan açıklamaya göre Rusya turizmine katkılarının ve büyük bir desteğinin olması beklenen bu gelişmeler sonucunda Hantı-Mansi Özerk Okrugu (Yugra) bölgesinin bu konuda ilk adımları atmış olacağı açıklandı.

Rus haber ajansı Tass tarafından açıklanan Hantı-Mansi Özerk Okrugu (Yugra) bölgesi Blockchain turizm konusu hakkında henüz pek bir açıklama yapılmadı. Blockchain ortaklığı için yerel Rus yetkililerin bu konuda bazı anlaşmalara imza atıp süreci başlattıkları açıklandı.

Yapılan açıklamada ise Blockchain teknolojisinin kullanılmasının paranın kötü ve benzer amaçlar ile kullanılmasını engelleyecek olduğu açıklandı.

Rusya Federal Turizm Ajansı başkanı Oleg Safonov Rusya turizminin gelişmesinde bir dönüşüm noktası olarak 2017 yılının devamının bu teknoloji ile beraber gelebileceğini açıkladı. Rusya’da turizm sektörü büyük olsa da son yıllarda kayıtdışı turizm şirketlerinin sayısı artıyor.

Ülkedeki oligarklar bu konuda atılan adımların arkasında olsa da hükümet ve Başkan Putin tarafından yapılan tüm çalışmalar yeterli olamıyor. Yerel yetkililerin Blockchain teknolojisi ile başlatacak oldukları bu ve buna benzer çalışmalar sayesinde Rusya Federasyonu bazı bölgelerinde turizm sorunlarının önüne geçebilir. Rusya’nın bu konuda yapacak olduğu tüm çalışmalar sektörün geleceğini de yakından ilgilendirdiği için oldukça önemli gelişmeler olarak belirtiliyor.

Rusya Federasyonu birçok farklı bölgeden oluşuyor ve merkezi yönetim her zaman ilk kararı alan yönetim olmuyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!