Kripto Para Haberleri

Rusya’dan Kripto Para Hamlesi

Yakın bir zamanda El Salvador’un kripto parayı resmi olarak kabul edeceğini duyurmuştuk. Şimdilerde Rusya da benzer bir hamle ile karşımıza çıkıyor ve uluslar arası transfer işlemlerinde kripto paraları kullanabileceğini belirtmek isteriz. Yellen, Meclis Bütçe Alt Komisyonunda yaptığı konuşmada, kripto paraların kara para aklama sürecinde çok sık tercih edildiğini ve denetim sürecinin daha profesyonel bir şekilde yapılması gerektiğini vurguladı.

Bu konuda çözümlendiği ve piyasalar denetime tabi tutulduğu takdirde Rusya, uluslar arası transfer işlemlerinde kripto paraları kullanabilecek ve bunun için de gerekli tüm adımlar atıldı. Yasal zorluklar her ülke için mevcut ve hali hazırda net bir denetim mekanizmasının bulunmuyor olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur.

El Salvador hamlesinden sonra Rusya’nın da buna benzer bir karar alması ise fazlasıyla sevindirici ve önemli bir gelişme olduğunu da unutmamak gerekiyor. Peki ama neden kripto paraları tercih ediyorlar? Gelin hep birlikte bu soruya da detaylı bir şekilde yanıt vermiş olalım.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Google’da Bitcoin ve Ethereum Arama Oranları Azaldı

Neden Kripto Paralar Tercih Ediliyor?

Kripto paralar ile aktarım yapmak yani transfer işlemlerini geçekleştirmek, geleneksel varlıklar ve piyasalara kıyasla çok daha hızlı ve saniyeler içerisinde işlem yapma lüksüne sahip durumdasınız. Bunun yanı sıra daha güvenli olduğunu da unutmamak gerekiyor. Özellikle uluslar arası transfer işlemlerinde birçok ülkenin bu varlıkla ihtiyacı olacaktır diye düşünüyoruz.

Yasal zemine oturtulduğu ve takibi daha kolay bir hal aldığı takdirde yalnızca Rusya değil, birçok büyük ülkenin kripto paralara resmiyet kazandıracağı gerçeğini de bir kez daha dile getirmek istiyoruz.

Bu konuda ilk ve önemli adımı atan ülke El Salvador oldu ve hemen ardından gelen Rusya hamlesi de büyük bir gelişme olarak gündeme yansıdı. Geleceğin para birimlerinden söz ediyoruz ve ülkeler, dijital çağa ve ekonomiye ayak uydurmak istiyorlarsa eğer bu para birimleri ile daha yakından ilgilenmek zorundalar. Öyle zannediyoruz ki Rusya ve El Salvador da bunun farkında olan ülkelerden bazılarıdır.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu