Anasayfa Kimdir Ryan Li Kimdir?

Ryan Li Kimdir?

Yöneticiler

Ryan Li Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve CyberConnect hakkında bilinmesi gerekenler...

Ryan Li Kimdir?

Ryan Li, sosyal ağ protokolü CyberConnect'in Kurucu Ortağıdır.

Hayatı

California, ABD'de ikâmet eden Ryan Li, dev yazılım ve teknoloji şirketlerinde tecrübe kazanmış bir üst düzey yönetici ve geliştiricidir. 

Eğitimi

Ryan Li, California Üniversitesi, Berkeley'de Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında lisans derecesi ile mezun oldu. 

Kariyeri

Ryan Li, 2012 ve 2013 yıllarında RoboCup Junior Futbol Çin Takımı'nın Çekirdek Üyesiydi. 2013 yılında Novapex'i kurdu ve 9 ay boyunca CEO olarak görev aldı. Bu esnada, iOS platformu için ağırlıklı olarak eğitim ve yaşam tarzını iyileştirmeye yönelik yenilikçi uygulama tasarımları oluşturdu. Ardından Tencent tarafından finanse edilen SketchMe'ye Ortak olan Li, 2 yılın ardından California Üniversitesi, Berkeley'de Araştırma Asistanlığına başladı. 

2016 yılında Ryan Li, 4 aylığına teknoloji devi Google'da Yazılım Mühendisi stajı yaptı. Burada, AdMob SDK Ekibinde çalıştı. 2016 ve 2017 yılları arasında da Berkeley'deki Çinli Girişimciler Derneği'nin (ACE) Eş Başkanıydı. 2017 yılında, popüler sosyal medya platformu Instagram'ın İstemci Performans ekibinde çalıştı. Yazılım ve teknoloji konusunda uzun yıllar tecrübe edinen Li, 2017 yılında ortakları ile beraber merkezi olmayan otonom bir içerik ekonomisi Lino Network'ü kurdu. Burada, 2 yılı aşkın süre boyunca CTO olarak görev aldı. 

Ryan Li, 2017 ve 2021 yılları arasında ise Kurucu Ortağı olduğu merkezi olmayan canlı akış platformu DLive'ın CTO'suydu. 2020 yılında da, 1 yıl boyunca önde gelen eş tabanlı teknoloji şirketlerinden biri olan BitTorrent, Inc.'in CTO'suydu.

CyberConnect

Ryan Li, Wilson Wei, Shiyu Zhang ve Zhimao Liu tarafından 2021 yılında kurulan CyberConnect, kullanıcılar arasındaki sosyal bağlantıları bir blockchain üzerinde temsil eden merkezi olmayan bir sosyal ağ protokolüdür. Ortakları ile beraber kurduğu sistem, Web3'ün en eski ve en büyük merkezi olmayan sosyal ağıdır ve geliştiriciler ile kullanıcıların dijital kimliklerine, içeriklerine, bağlantılarına ve etkileşimlerine sahip olmalarını sağlayan sosyal uygulamalar oluşturmalarına olanak tanır. Merkezi sosyal ağ platformlarının aksine CyberConnect, birlikte çalışabilir ve kesintisiz bir internet deneyimi yaratmak amacıyla, blok zincirindeki kullanıcılar arasındaki sosyal bağlantıların kamuya açık bir veritabanını desteklemektedir. 

Ryan Li Kimdir?
Ryan Li Kimdir? Ryan Li Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve CyberConnect hakkında bilinmesi gerekenler...

Ryan Li Kimdir? ile ilgili Haberler