Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

S7 Airlines Blockchain ödeme sisteminden Temmuz’da 1 milyon dolar işledi!

S7 Airlines tarafından geçtiğimiz aylarda bir Rus bankası ile ortaklık kurulmasının hemen ardından Blockchain merkezli bir ödeme sistemi kuruldu. S7 Airlines ve banka tarafından kurulan Blockchain ödeme ağı Temmuz ayında şirkete tam 1 milyon dolar kazandırdı. Bu tutar Blockchain temelli ödeme sistemi üzerinden yapılan ödemelerin sadece Temmuz ayına işaret ediyor olsa da S7 Airlines bugüne kadar kısa süre içerisinde 4 milyon doların üzerinde para kazandı. Temmuz ayında yeni bir rekor kırılması ise S7 Airlines ve bankanın ortaklığı ile Blockchain konusunda ne kadar verimli yeni teknoloji olduğu konusunda umut verici oldu.

NDC standartlarına uygun olan Blockchain teknolojisi temelli ödeme sisteminin büyük güvenlik önlemleri sonucunda hayata geçirildiği ve herhangi bir güvenlik ihlali olmaması için S7 Airlines tarafından kontrol altında tutulduğu belirtildi. Kontrol altında tutulan Blockchain teknolojisi temelli ağ, yakın zamanda daha fazla ödemeyi işleyebilecek kapasitede olsa bile 1 milyon doların çok üzerinde bir ödemenin kısa vadede sistem (ağ) üzerinden işlenmesi beklenmiyor. Beklenen gelişmeler ise kısa süre içerisinde Blockchain ödeme sistemi üzerinden yapılacak ödemelerin 1 aylık sürede daha fazla artmasından yana.

Blockchain teknolojisi kullanan tek şirket S7 Airlines olmasa da havacılık sektöründe en fazla ödemeyi S7 Airlines alıyor olabilir ve bu sistemi test eden havacılık şirketleri arasında 1 ay içerisinde Blockchain destekli sistem üzerinden 1 milyon doların üzerinde ödeme almış tek şirket S7 Airlines.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu