Kripto Para Haberleri

Saadet Zinciri Girişimi 32 Milyon Dolar ile Cezalandırıldı!

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, saadet zinciri girişimini tespit ettiğinde bu denli büyük bir yaptırım tahmin edilemezdi. Circle Society ve David Gilbert, saadet zinciri girişimi ile suçlanıyor ve aslında bu suçları da onanmış durumda. Kripto para birimi dolandırıcılığı konusunda belki de yaptırımları en güçlü olan ülkelerden biri.

Rakama bakarsanız eğer ne demek istediğimizi sizler de çok daha iyi anlamış olacaksınız. Kripto paralardaki en büyük açıklardan bir tanesi de budur fakat ne yazık ki yatırımcıların dikkatsiz tavırları ve kısa süre içerisinde engin olma hayalleri de dolandırıcıları harekete geçiriyor.

Saadet zincirinin mantığını biliyorsunuz ve akış sağlandığı sürece üst taraftaki halka her azman en çok parayı kazanan kişi oluyor. Kazanılan para da alt taraftaki üyelere aktarılıyor. Eşit şekilde dağılım olmadığını da belirtmek gerekiyor ancak insanlar referans yolu ile ya da bu zincire yeni yatırımcılar ekleyerek daha fazla kazanç elde edeceklerini düşünüyorlar. Yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi de budur. Amerika Birleşik Devletleri bu hatayı affetmiyor. 32 Milyon Dolarlık yaptırım sonrası inanıyoruz ki dolandırıcılar daha temkinli davranacak ve belki de bunun sonu gelecektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ILCoin: Bitcoin'e modern alternatif geliştirdik

Kripto Para Dolandırıcılığı Her Geçen Gün Artıyor

Kripto para dolandırıcılığı, yatırımcıları bu sektöre karşı güvensiz hale getiren en önemli sorunlardan biri. Kara para aklama süreci çok daha kolay ve binlerce dolarlık yatırımları saniyeler içerisinde farklı hesaplara almak mümkün. Bu açık kapatılmadığı sürece dolandırıcılıkların önüne geçmek ne yazık ki pek de mümkün görünmüyor.

Denetim hali önem arz ediyor fakat şu an için böyle bir durum söz konusu değil. Bir de saadet zinciri yapılanması var ve hali hazırda bu konuda çok sayıda aktif çete ve grup olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yatırımcıların dikkat etmeleri gereken en önemli hususlardan bir tanesi ve bu konuda temkinli davranmanız da kesinlikle sizlerin lehine olacaktır. Aslında uzmanlar da bu konudaki uyarılarına sık sık yer veriyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu