Kripto Para Haberleri

Sabiha Gökçen’de 60 Adet Soğuk Cüzdan Ele Geçirildi

Muhafaza ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyon ile birlikte yaklaşık 1.5 milyon liraya tekabül eden kaçak ürün ele geçirildi. Kripto para üretiminde kullanılan bu ürünlerin tespit edilmesi ise uzun sürmedi. Bunun yanı sıra 60 adet soğuk cüzdan da yine bu operasyonda ele geçirilen ürünlerden biri olarak kayıtlara alındı.

Hamburg’dan Sabiha Gökçen’e seyahat eden bir yolcunun riskli olarak değerlendirilmesi ve operasyonun başlatılması ile birlikte tüm gerçekler kısa süre içerisinde gün yüzüne çıktı. Yolcunun valizi X ray cihazı aracılığı ile yapılan tarama sonrası şüpheli olarak belirlendi ve valizde ilginçtir ki 73 bağ saç bulundu.

Yine şüpheli olarak görülen iki yolcunun aranması ile birlikte 6.307 adet ilaç ele geçirildi. Fakat bunlardan en ilginç olanı ise soğuk cüzdanlar idi. Dilerseniz detaylara bir alt başlıkta yer verelim.

Soğuk Cüzdanlara El Konuldu

60 adet soğuk cüzdan, kısa süre içerisinde tespit edilerek yolcudan alındı ve bunun yanı sıra yine kripto para üretiminde kullanılan ve madencilik faaliyetlerinin en önemli unsuru olan ekran kartları da bu operasyon ile birlikte ele geçirildi. Toplamda 32 adet ekran kartı tespit edildi ve bu kartların ne için kullanılacağı da aşikar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Detaylı Araştırma: Bitcoin 50.000 doların üzerinde, şimdi ne olacak?

Dünya üzerinde binlerce ve belki de çok daha fazla madenci var ancak bunu yasa dışı olarak yerine getirmek ve faaliyet dışı olarak sunmak elbette büyük bir suç. Ekran kartlarının alıkonulmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de tabii ki de budur. Sabiha Gökçen’de uzunca bir süredir operasyonlar devam ediyor ve riskli olarak tespit edilen yolculardan bugüne kadar 1.5 milyon liralık yasak ürün toplandı. Bu gerçekten muazzam bir rakam.

Özellikle son dönemde ekran kartı ve yine madencilik faaliyetlerini destekleyen birçok cihazın yakalanması da bizleri şaşırtmıyor. Yurt dışı seyahatlerinde ekran kartı ve soğuk cüzdan kaçakçılığı yapan binlerce örgüt olduğunu da bir kez daha hatırlatmak gerekiyor ve bu da havalimanlarındaki güvenlik seviyesini arttırmak adına geçerli bir neden olacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu