Altcoin Haberleri

SafeMoon Fiyat Analizi: Dogecoin’in yerini alacak mı?

SafeMoon son zamanlarda kripto para sektörü ile ilgilenen herkesin dilinde dolaşan DeFi tokeni oldu. Peki SafeMoon, Dogecoin’in yerini alacak mı?

Kripto para dünyası son haftalarda büyük bir ilgi kaynağı oldu. Bitcoin uzun zamandır önde gelen kripto para birimlerinden biri olsa da Dogecoin ve SafeMoon gibi diğer kripto para birimleri ise son zamanlarda yatırımcıların ilgisini çekti. Bununla birlikte, kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünen herkes değişken ve büyük ölçüde düzenlenmemiş bir piyasaya yatırım yapmanın içerdiği risklerin farkında olmalıdır.

Dogecoin nedir?

Başlangıçta Shiba Inu köpeğine dayanan bir şaka odaklı bir kripto para birimi olarak çıkan Dogecoin son aylarda kendine bazı yüksek profilli hayranlar buldu. Bunlar arasında Tesla CEO’su ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk var. Elon Musk geçtiğimiz aylarda Dogecoin’e atıfta bulunan birkaç tweet paylaştı.

Elon Musk Nisan ayı başlarında; “SpaceX, gerçek aya gerçek bir Dogecoin koyacak.” Sosyal medya ise Dogecoin’i “aya” götürme fikriyle adeta patladı ve Dogecoin hayranları fiyatı 1 dolara ulaştırmaya çalıştı ve hala çalışıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Nokta Atışları ile Bilinen Piyasa Ustası, Patlama Yapacak 3 Altcoin'i Açıkladı

Dogecoin (DOGE) Nedir? Nasıl Alınır?

SafeMoon nedir?

SafeMoon web sitesine göre, SafeMoon aslında bir kripto para birimi değildir. SafeMoon bunun yerine bir DeFi tokenidir. Yani SafeMoon, merkezi olmayan bir finans tokenidir. Ama SafeMoon yatırımcılarını SafeMoon satmak yerine SafeMoon tuttukları için ödüllendirir.

DeFi tokenlerinin dünyası çok karmaşıktır. Ancak DeFi’nin esas amacı, finans dünyasını geliştirmek ve insanların fiziksel bir bankaya ihtiyaç duymadan eşler arası ağlarda kredi almasını ve vermesini sağlamaktır.

SafeMoon ise satış yapan kişilere %10 ceza uyguluyor, SafeMoon ise bu cezanın %5’ini hala SafeMoon’u elinde tutan kişilere dağıtıyor. SafeMoon web sitesine göre, şu anda bir milyondan fazla kişi SafeMoon’a sahip.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi SafeMoon da blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

SafeMoon’a yatırım yaparken bilmeniz gereken 6 şey…

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu