Altcoin Haberleri

SafeMoon’a yatırım yaparken bilmeniz gereken 6 şey…

Yeni kripto para SafeMoon son günlerde popülerlik kazandı, ancak bilmeniz gereken birkaç şey var:

  • SafeMoon, bu yıl 8 Mart’ta piyasaya sürüldükten sonra değeri fırladı.
  • SafeMoon’un değeri geçen ay lansmanından bu yana sürekli olarak arttı.
  • SafeMoon kurucuları ABD’deki çeşitli şehirlerde bulunuyor, ancak şu ana kadar SafeMoon hakkında çok az şey biliniyor.
  • Kripto para birimleri ve merkezi olmayan finans tokenlerinin yanı sıra hisse senetleri ve hisse senetleri satın almak riskli bir iştir.
  • Yatırım yapmak, para kazanmanın garantili bir yolu değildir, bu nedenle riskleri bildiğinizden ve parayı kaybetmeyi göze alabileceğinizden emin olun.
  • Kripto para birimleri ve merkezi olmayan finans tokenleri de oldukça değişkendir, bu nedenle nakit paranız göz açıp kapayıncaya kadar kaybolabilir.

SafeMoon’a yatırım yaparken bilmeniz gereken 6 şey…

1. SafeMoon, merkezi olmayan bir finans tokeni…

SafeMoon, web sitesine göre teknik olarak bir kripto para birimi değil, bir DeFi tokenidir. DeFi, merkezi olmayan finans tokeninin kısaltmasıdır.

DeFi çok karmaşıktırlar, ancak esasen insanların bir bankaya ihtiyaç duymadan eşler arası ağları takip etmesini ve kredi vermesini sağlamak için finans dünyasını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bitcoin gibi, blockchain teknolojisi adı verilen karmaşık bir yöntem kullanırlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin (BTC) Piyasa Değeri Facebook’u Katladı

2. Piyasaya sürüldüğünden beri fiyatı uçtu

CoinMarketCap’e göre SafeMoon’un değeri kısa süre önce %32 çıktıktan sonra bugün %32.53 düştü. Bununla birlikte, SafeMoon, Bitcoin’in aylardır en büyük tek günlük düşüşünü yaşadıktan sonra pazar günü yaptığı %99 yükselişten de bahsetmek gerekiyor.

SafeMoon’un değeri şu anda 0,0000058 ABD doları iken, 20 Nisan 2021’de 0.00014’e çıktı. Bu seviye SafeMoon’un tüm zamanların en yüksek seviyesidir.

Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?

3. Dikkatli olun: Piramit dolandırıcılığına benziyor

SafeMoon, kripto para birimini satın alan ve elinde tutan kişileri ödüllendireceğini iddia ediyor. SafeMoon satanlar ise cezalandırılacak.

Facebook sayfasında “Unutmayın, aya varmak zaman alır ve elinizde kadar uzun süre SafeMoon tutarsanız o kadar çok kazanırsınız.” yazıyor.

Bu, çok seviyeli pazarlama veya piramit dolandırıcılığı olarak da bilinir.

Uzmanlar, bunların bazen bir aldatmaca olabileceğini ve SafeMoon’un çok yüksek riskli bir yatırım haline gelebileceği konusunda uyarıyorlar. Yatırım platformu AJ Bell’in finansal analisti Laith Khalaf; Uzun vadeli yatırım teşvik edilmesine rağmen SafeMoon’un “piramit satış dolandırıcılığından çok farklı olmadığını” söyledi.

Laith Khalaf:

Sırf arkanızdan gelen birinin sizin aldığınız fiyata göre daha fazlasını ödemeye istekli olmasına güveniyorsunuz, bu gerçekten riskli bir bahistir. Yatırımcılara, en azından SafeMoon hakkında biraz daha fazla bilgi öğrenilene kadar, net bir şekilde yönlendirmemelerini öneririm.

Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Aurora (AOA) Blockchain Sistemi Nedir?

4. Adı “Güvenle Ay’a” kelimesi üzerine oynanan bir oyundur

Hargreaves Lansdown’da kıdemli yatırım ve piyasa analisti olan Susannah Streeter, SafeMoon’un adının tek başına “alarm zillerini çalması gerektiğini” söyledi.

Susannah Streeter:

Adı, rakip Dogecoin’in fiyatını yükseltmek için Reddit tüccarları tarafından kullanılan eylem çağrılarından biri olan ‘Aya Güvenle’ kelimelerinin bir oyunu gibi görünüyor.

Dogecoin’in fiyatı, Elon Musk’ın tweet atmasının ardından geçen hafta 24 saat içinde %91 arttı ve geçen yıldan şu ana kadar DOGE fiyatı %20.000 arttı. SafeMoon web sitesi aynı zamanda DeFi tokeni için bir büyüme yörüngesi vaat ediyor, ancak bu garanti olmaktan uzaktır.

5. Yatırım risklidir ve her şeyi kaybedebilirsiniz

Yatırım yapmak esasen bir kumardır ve ödediğinizin değerinin artacağını göreceğinizinin hiçbir garantisi yoktur. Kripto para birimleri ise çok yüksek risklidir. Mevcut piyasadaki talebe ve arza bağlı olabileceğinden, kripto paraları tekrardan nakde dönüştürebileceğinizin garantisi de yoktur.

Anlamadığınız bir şeye asla yatırım yapmamalısınız.

Bilinmesi Gereken Bitcoin ve Kripto Para Ticaret İpuçları

6. SafeMoon’un yasal olup olmadığı bilinmiyor

Safemoon’un yasal olup olmadığı belli değil. SafeMoon ile ilgili çok az şey biliniyor ve bu, paranızın daha yüksek risk altında olduğu anlamına gelebilir. SafeMoon’un ABD’li kurucuları, yatırımcılara güven vermek için “Bana Her Şeyi Sor” (AMA) oturumları düzenliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dogecoin neden düşüyor? Elon Musk, SNL’de Dogecoin hakkında ne dedi?

Yine de kripto para şirketleri, diğer finans firmalarında olduğu gibi düzenlenmez, bu da işler ters giderse herhangi bir korumanız olmayacağı anlamına gelir. Örneğin, Financial düzenleyicilere şikâyette bulunamazsınız.

Yatırım yapmak her zaman bir risktir, ancak kripto para birimine yatırım yapmak fiyatların çok değişken olduğundan dolayı çok daha risklidir.

İngiltere’deki kripto para işletmeleri, Mali Davranış Otoritesine (FCA) kaydolmalıdır ve böylece bu şirketleri Finansal Hizmetler Sicilinde olup olmadıklarını veya geçici kaydı olan şirketler listesinde olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca kayıtlı olmayan işletmelerin bir listesi de vardır. Bu listede iseler yasadışı faaliyet gösteriyor olabilirler. Listede olsalar bile, düzenleyiciler bu şirketleri düzenlemekten sorumlu değildir ve müşterilerle nasıl iş yapacakları üzerinde herhangi bir yetkileri yoktur.

Esasen hangi firmaların gerçek hangilerinin dolandırıcı olduğunu söylemek çok zordur. Şu anda SafeCoin, BitMart borsasında var ancak Coinbase veya Binance gibi önde gelen platformlarda bulunmuyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu