Altcoin Haberleri

SafeMoon’a Yatırım Yapmaya Değer mi?

Bugün piyasada bulunan 5.000’den fazla kripto para birimi ve her gün daha fazlasının eklenmesiyle, hangilerini araştırıp yatırım yapacağınızı bilmek zor olabilir. Bitcoin ve Ethereum gibi popüler madeni paralar , büyük değerlemelerle dünyayı kasıp kavurdu . Ancak tüm kripto para birimleri başarılı olmayacaktır. Birçoğu başarısız olacak ve bazıları dolandırıcılık.

Bu makale, en yeni kripto para birimlerinden biri olan SafeMoon’u araştırıyor. Madeni paranın geçmişi, şimdi ne kadar değerli olduğu, güvenli olup olmadığı ve iyi bir yatırım olup olmadığı hakkında bilgi edineceksiniz. SafeMoon , 2021’de patlayacak bir sonraki büyük kripto paralardan biri mi olacak?

SafeMoon Nedir?

SafeMoon Nedir?

SafeMoon, 2021’de piyasaya çıkan en yeni kripto para birimlerinden biridir. Bu kripto projesi, merkezi olmayan finansal sistemlere topluluk odaklı bir yaklaşımdır. 2021’in ilk çeyreğindeki ilk lansmanından sonra, şu anda para biriminin 2,3 milyondan fazla sahibi var. Kurucular, “güvenli” kazançlar sağlayacak ve balonların kaçınılmazlığını önleyecek bir madeni para istediler.

SafeMoon kripto geliştiricileri, kripto para biriminin gelecekteki başarısı için uzun vadeli bir vizyona sahiptir. Sahipler zamanla pasif ödüller kazanır ve cezalar satışı caydırır.

Hızlı İstatistikler:

  •  Mevcut fiyat: 0,00000426 $
  •  Piyasa değeri: 2,49 milyar dolar
  •  Pazar sıralaması: 203

SafeMoon Özellikleri

SafeMoon kripto üç basit işlevle çalışır: Ödüller, LP Edinme ve Yakma.

Ödüller

Yansıma olarak bilinen statik ödüller, çiftçilik ödülleriyle ilgili sorunları düzeltmeye çalışır. Bunu iki şekilde yapar:

  •  Ödül miktarı, işlem gören hacme bağlıdır ve bu, erken benimseyenlerin madeni paralarını satmasından kaynaklanan satış baskısını azaltır.
  •  Jetonları elinde bulunduranları, sahip olunan toplam sayıya göre daha yüksek ödemeler toplamaya teşvik eder.

Bu statik yaklaşım, geleneksel madencilik ödüllerinden farklıdır. Örneğin, Bitcoin (ve diğer jetonlar) ile, erken benimseyenler madencilik çabaları için geç gelenlere göre daha fazla ödül kazandılar çünkü ödül değeri zamanla azaldı.

Bu, erken benimseyenlerin genellikle yeni alıcılardan daha fazla kriptoya sahip olduğu anlamına gelir. SafeMoon’un statik ödül yaklaşımı, erken benimseyenlerin madeni paralarını toplu halde satma sorununu hafifletmeye çalışır.

LP Edinimi

Resmi teknik incelemeye göre, otomatik likidite havuzu SafeMoon’un “gizli sosu”. Bu işlev, hem alıcılar hem de satıcılar için sağlam bir fiyat tabanı oluşturur.

Tasarım uzun vadeli istikrar içindir. SafeMoon’un sıra dışı özelliği, madeni para satmanın cezasıdır. Akıllı sözleşme, her işlem için %10 ücret alır. Ücretin %5’i mevcut sahipler arasında bölünerek yatırımcıları tokenlerini satmamaya teşvik ediyor.

Projenin teknik incelemesine göre amaç, “balinalar jetonlarını oyunun ilerleyen saatlerinde satmaya karar verdiğinde, fiyatın bu kadar dalgalanmasını önleyen daha büyük düşüşleri önlemek”.

Manuel Yakma

Çoğu kripto para birimi, jetonları kalıcı olarak dolaşımdan kaldıran jeton yakma adı verilen bir süreçten geçer. Bu süreç, artan kıtlık ve dolayısıyla değer yaratma girişimidir. Bazı kripto projeleri, başlangıçtan itibaren sürekli madeni para yakma işlemi gerçekleştirir.

Ancak SafeMoon, sürekli yanıklar yerine manuel yanıklar kullanır. Argüman, bu sürecin uzun vadeli yatırımcılar için faydalı bir yanma stratejisi uygulayabileceğidir. Ayrıca yanıkların kamuya duyurulmasına ve izlenmesine izin vererek şeffaflığın artmasını sağlar.

SafeMoon’un Değeri Ne Kadar?

SafeMoon

SafeMoon çok yeni olduğundan, devam edecek çok fazla geçmiş veri yok. Şu anda, fiyat yaklaşık 0.000004 dolar. Piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra, 20 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00001399 dolara, önceki haftaya göre %1.560’tan fazla bir artış gördü.

CoinMarketCap’e göre SafeMoon’un mevcut toplam piyasa değeri 2,49 milyar doların üzerinde ve piyasa hakimiyeti açısından 200’ün biraz üzerinde. 5.000’den fazla diğer jetonla rekabet eden yepyeni bir kripto para birimi için fena değil.

Güvenli mi?

Yeni bir madeni para için tüm yutturmaca ile, güvenli olup olmadığını merak etmek geçerli. Bazı analistlerin SafeMoon ile ilgili bazı endişeleri var. Diğer bazı kripto projelerinden farklı olarak SafeMoon aslında hiçbir şey yapmıyor. Tüm amaç, insanların onu satın almasını ve fiyatı yukarı çekmesini sağlamak gibi görünüyor.

Bazı Analistler Bunun Bir Pompa ve Boşaltma Olduğunu Düşünüyor

Belirtildiği gibi, belirteç satışı caydırmak için tasarlanmıştır. Bu gerçeğin, zaman içinde fiyatı artırması, sahiplere ve erken benimseyenlere fayda sağlaması muhtemeldir. Sosyal medyadaki kripto para konusundaki hype ve çılgınlık yangını körüklüyor.

Hatta bazı analistler, bunun bir pompala ve boşalt planı olduğuna inandıklarını söyleyecek kadar ileri gidiyorlar. Bu, madeni parayı erken satın alanların onu “pompalayacakları” ve başkalarını satın almaya teşvik edecekleri anlamına geliyor. Ardından, madeni paralarını şüphelenmeyen kalabalığa satacaklar veya “dökecekler” ve bu da kaçınılmaz olarak fiyatı geri çekecektir.

SafeMoon’u Nereden Satın Alabilirsiniz?

Nisan 2021’den itibaren SafeMoon’u PancakeSwap ve BitMart üzerinden satın alabilirsiniz. İşte her iki seçeneğe de bir göz atın.

PancakeSwap

PancakeSwap, doğrudan kripto cüzdanınızdan işlem yapmanızı sağlayan merkezi olmayan bir borsadır. Bu, borsada değil, kripto varlıklarınız üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz anlamına gelir. Elbette bu, cüzdanınızın güvenliğinden ve güvenliğinden sorumlu olduğunuz ve bazı kripto borsalarının sunduğu avantajları almayacağınız anlamına gelir . Ancak kripto paranızın %100 kontrolünü istiyorsanız, bu kötü bir seçenek değil.

PancakeSwap üzerinden SafeMoon satın almak kafa karıştırıcı olabilir. Satın alabilmek için BNB veya Binance Coin satın almanız ve ardından bunu Akıllı Zincire dönüştürmeniz gerekir. Daha sonra bunu SafeMoon ile değiştirebilirsiniz.

BitMart

BitMart, küresel bir kripto ticaret platformudur ve 180’den fazla ülkede 5 milyondan fazla müşteriyle alışveriş yapar. Borsanın öncelikleri güvenilirlik, erişilebilirlik ve profesyonelliktir. Borsanın New York, Singapur, Seul ve Hong Kong’da ofisleri var. BitMart’ta yapılan işlemlerin çoğu spot ticarettir, ancak vadeli işlemler ve gelişmiş ticaret yetenekleri sunar.

SafeMoon İyi Bir Yatırım mı?

SafeMoon’un hiçbir şey yapmadığı ve gelecekteki tek kâr beklentisinin daha fazla insanın satın almaya devam etmesi olduğu düşünüldüğünde, bu iyi bir yatırım gibi görünmüyor.

2021’in başlarında fiyat %1,500’ün üzerine fırladı, ardından tekrar %73 düştü. Bu noktada SafeMoon’a yatırım yapmak bir kumar gibi görünüyor.

Bununla birlikte, mevcut fiyat Nisan ayının sonundan bu yana bir taban gibi görünüyor. Fiyat o zamandan beri birkaç kez bu seviyede gezindi. Bu bir sıçramaya neden olabilir veya zemin kırılabilir ve fiyat düşmeye devam edebilir. Kimse bilmiyor.

Kripto para birimlerine yatırım yapmak son derece riskli olabilir. Her zaman profesyonel bir danışmana danışın ve asla kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı takas etmeyin.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 3]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu