Anasayfa Altcoin Sahte Token Olayı Sonrası İnanılmaz Veriler: Yüzde 678 Arttı!

Sahte Token Olayı Sonrası İnanılmaz Veriler: Yüzde 678 Arttı!

Altcoin

Upbit'in sahte token olayı, Aptos DEX hacimlerinin yüzde 678 artmasını sağladı.

Sahte Token Olayı Sonrası İnanılmaz Veriler: Yüzde 678 Arttı!

Layer 1 blockchain Aptos (APT) bünyesinde yer alan merkeziyetsiz borsalardaki (DEX) işlem hacimleri son 30 günde yüzde 678,1'in üzerinde artış gösterdi.

Bu artış, 26 Eylül'de Güney Koreli kripto para borsası Upbit'in kısa süreliğine sahte bir APT tokenini gerçek ağın tokeni olarak etiketlediği ve müşterilerinin bu tokenle işlem yapmalarına izin verdiği haberinin ardından geldi.

Birçok kişi bu olayın APT'nin değerini olumsuz etkilemesini beklerken, varlığın fiyatı farklı tepki verdi. Yakın zamanda yayınlanan bir rapor, APT'nin olaydan 5 saat sonra değerinde yüzde 24'lik bir büyüme kaydettiğini belirtti.

Aptos Galip Geldi

Yerel kripto para birimine ek olarak Aptos'taki DEX'ler de işlem hacminde bir artış kaydetti. Artemis tarafından takip edilen verilere göre; 29 Eylül itibariyle bu platformlardaki işlem hacimleri, 5,5 milyona ulaşarak yılbaşından bugüne kadarki en yüksek günlük hacmi temsil etti. Bağlam açısından bu rakam, 26 Eylül itibariyle 200.000'in altındaydı ve sadece üç gün içinde yüzde 2.650 oranında arttı.

Diğer büyüme metrikleriyle ilgili olarak, günlük zincir üstü işlem gönderen benzersiz cüzdan adreslerinin sayısı 21 Eylül'den bu yana artış eğilimi gösterdi. 29 Eylül itibariyle 66.950 olan günlük aktif adres sayısı, son yedi günde yüzde 200'ün üzerinde artış yaşadı.

İlginç bir şekilde, günlük aktif adres sayısında ve DEX hacminde yaşanan artışa rağmen, L1'de tamamlanan günlük işlem sayısı geçtiğimiz hafta azaldı. Artemis'ten alınan verilere göre, bu dönemde işlem sayısı yüzde 31 oranında düştü.

Sahte Token Olayı Sonrası İnanılmaz Veriler: Yüzde 678 Arttı!

APT Kazançlarını Kaybetmeye Hazır Olabilir

CoinMarketCap verilerine göre; APT, yazının hazırlandığı sırada 5,35 dolardan işlem görüyor. Altcoin, son 24 saat içinde değerinin neredeyse yüzde 2'sini kaybetti.

Günlük traderlar arasında birikim devam etti. APT'nin Para Akışı Endeksi (MFI) 60,81 ile merkez çizgisinin üzerinde duruyor. Bu durum; alım baskısının, APT'nin spot traderları arasındaki dağıtımı aştığını gösterdi.

Bununla birlikte APT, bir düzeltme başlatmaya ve hafta boyunca kaydedilen bazı kazançları kaybetmeye hazır olabilir. Günlük grafikte APT'nin fiyatı, Bollinger Bantları göstergesinin üst bandının biraz üzerinde işlem görüyor. 

Bir kripto para biriminin fiyatı bu şekilde işlem gördüğünde, "aşırı alım" olarak kabul edilir. Bu, fiyatının belirli bir süre boyunca ortalama fiyattan önemli ölçüde daha yüksek hareket ettiği ve geri çekilme riski altında olduğu anlamına gelir.

Benzer şekilde altcoinin değeri geçen hafta yükselirken Chaikin Para Akışı (CMF) aşağı yönlü bir eğilim gösterdi. Bu durum, genellikle bir fiyat geri çekilmesinden önce gelen bir negatif uyumsuzluk yarattı.

Sahte Token Olayı Sonrası İnanılmaz Veriler: Yüzde 678 Arttı!

Kaynak: AMBCrypto

Sahte Token Olayı Sonrası İnanılmaz Veriler: Yüzde 678 Arttı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik