Anasayfa Altcoin Sahte XRP ETF Başvurusu Ortalığı Karıştırdı: Yetkililer Devraldı!

Sahte XRP ETF Başvurusu Ortalığı Karıştırdı: Yetkililer Devraldı!

Altcoin

Bloomberg, sahte BlackRock XRP ETF başvurusunun Delaware yetkililerine devredildiğini bildirdi.

Sahte XRP ETF Başvurusu Ortalığı Karıştırdı: Yetkililer Devraldı!

Bloomberg'in kıdemli ETF analistleri, geçtiğimiz günlerde BlackRock'ın iShares XRP Trust'ı Delaware'de kaydettirdiği iddialarının yanlış olduğunu doğruladı. Analistler, kaydın resmî bir hükûmet web sitesinde yer almasından bu yana konunun yerel makamlara iletildiğini söylediler.

Spot kripto ETF'leri, şu anda sektördeki tartışmasız en büyük trenddir. Topluluk ile perakende ve kurumsal yatırımcılar, BTC borsa yatırım fonunun potansiyel onayını beklemektedir. Bunun nedeni, yakın zamanda Delaware'de iShares Ethereum Trust'ı tescil ettiren dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock gibi finans devlerinin katılımıdır.

Son başvurusundan sadece birkaç hafta sonra BlackRock'ın bu kez XRP için bir tane daha kaydettirmeye karar verdiği haberi geldi. Fakat bunun yanlış olduğu, Bloomberg ve kıdemli ETF analistleri de dâhil olmak üzere birçok önde gelen kuruluş tarafından neredeyse anında kanıtlandı.

Topluluktaki pek çok kişi, bu iddialara itiraz etti ve bu da daha fazla spekülasyona yol açtı. Bununla birlikte Bloomberg ETF uzmanları Eric Balchunas ve James Seyffart, konunun Delaware yetkililerine teslim edildiğini belirttiler.

XRP Fiyatı Nasıl Etkilendi?

Sahte XRP ETF Başvurusu Ortalığı Karıştırdı: Yetkililer Devraldı!

Kripto para endüstrisi, birkaç yıl önceki Walmart-Litecoin fiyaskosu gibi belirli varlıkların ani fiyat artışı ve düşüşü ile sonuçlanan sahte haberlerden payını aldı. Sahte XRP ETF başvurusu bunun son örneği.

XRP fiyatı, 0,65 dolar seviyesindeyken haberin yayılmasının ardından aniden 0,75 dolara fırladı. İddialar yalanlandığında varlık, aynı hızla başlangıç konumuna geri döndü.

O zamandan beri XRP, herhangi bir kazanç elde edemedi ve hatta piyasa genelindeki geri çekilmenin ortasında bugün erken saatlerde 0,6 doların altına düştü. Şu an itibariyle kripto para birimi yaklaşık 0,63 dolardan işlem görüyor.

Sahte XRP ETF Başvurusu Ortalığı Karıştırdı: Yetkililer Devraldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik