Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

SalsaTekila uyardı! Bitcoin fiyatı düşüyor…

  • Bitcoin son günlerde çok sakin bir fiyat hareketi ile işlem görüyor.
  • Hem boğa yanlısı hem de ayı yanlısı haberlere rağmen boğalar ve ayılar çıkmazsa girdi.
  • Geçtiğimiz birkaç haftada boğalar BitMEX düzenleyici sorunları ve 150 milyon dolarlık KuCoin haci gibi çok büyük düşüş hareketlerinden kurtuldu.
  • Sqaure gibi kamuya açık şirketlerin Bitcoin alması son zamanlarda görülen ayı hareketlerini sıfırladı.
  • Şu anda OKEx para çıkışlarını dondurdu ve 200,000 Bitcoin borsada sıkışmış durumda.

Bitcoin fiyatı ise son günlerde güçlü bir şekilde yerinde seyrediyor. Yine OKEx kurucusunun borsanın aksini iddia etmesine rağmen Çin’de tutuklandığı haberleri dolaşıyor. Borsa kurucusu Star Xu’nun para çıkılarında onaylama yapması gerektiği için kurucunun gözaltında olması kripto para platformunun kilitlenmesine neden oluyor.

Şu anda BTC arzının %1’i OKEx’de sıkışmış durumda. Bitcoin fiyatı hala bu haber karşısında herhangi bir yönde hareket başlatmadı. Bugünkü %1,5’luk düşüş piyasanın olumsuz bir habere karşı hazırlanmasıdır. Bir analist OKEx durumunun çözülmesini beklediği ve bu süreçte herhangi bir miktarda BTC almayacağını söyledi.

Bitcoin

TradingView BTCUSD: https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Bitcoin’de korku kaynaklı yavaş bir düşüş trendi var

Şu anda BTC %1,5değer kaybederek 11,360 doların altında işlem görüyor. Bitcoin fiyatı son birkaç gündür ve haftadır hep bu seviyelerde dolaşıyordu. Dün boğalar lider kripto paranın fiyat hareketini kontrol altına aldı ve BTC 11,600 dolara kadar yükseldi. OKEx haberleri yayıldıktan sonra BTC düşüş geçti ve fiyat 11,201 dolara kadar geriledi.

OKEx korku satışından dolayı Bitcoin istikrarsız bir şekilde düşüyor

Bitcoin’in güncel fiyat hareketi hakkında konuşan ünlü analist SalsaTekila, fiyatın istikrarsız bir şekilde düştüğü yorumunu yaptı. Analist OKEx sorununun çözülmesini bekleyeceğini ve herhangi bir BTC pozisyonuna girmeyeceğini söyledi.

SalsaTekila:

“Dün gece bu yüzden Bitcoin düştü, kaçırdım uyuyordum. Son kez böyle bir korku gördüğümüzde (BitMEX CFTC ve Trump COVID19) yavaş bir şekilde yükselmiştik. Bir pozisyona girmek için kendimi zorlamayacağım, OKEx sorununun bitmesini beklemek gerekebilir ve o zamanda kadar pasif olarak izleme yapacağım.”

İlerleyen günlerde OKEx durumunun ne olacağı ve kripto para piyasasının bu haberde nasıl ve ne yönde etkileneceğini gösterecek.

“OKEx kripto para işlemlerini neden durdurdu? Kara para aklama detayı var…” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/okex-kripto-para-islemlerini-neden-durdurdu-kara-para-aklama-detayi-var/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu