Anasayfa Sektörel Sam-Bankman Fried Cephesinde Kritik Gelişme: Hapse Girebilir!

Sam-Bankman Fried Cephesinde Kritik Gelişme: Hapse Girebilir!

Sektörel

Adalet Bakanlığı, SBF'nin Ekim ayında yapılması planlanan duruşmasından önce hapse atılmasını talep etti. İşte detaylar...

Sam-Bankman Fried Cephesinde Kritik Gelişme: Hapse Girebilir!

Adalet Bakanlığı (DOJ), ABD'li bir Yargıçtan FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'in tahvilini iptal etmesini ve onu Ekim ayında planlanan duruşmasından önce hapse atmasını talep etti. Cuma günü bir federal yargıca yazılı bir sunum yapan Adalet Bakanlığı (DOJ), Bankman-Fried'in tanık ifadesini etkilemek için defalarca girişimde bulunduğunu ve mevcut kefalet koşullarının halkı korumak için yetersiz olduğunu iddia etti.

Bu, Bankman-Fried'in eski Alameda Research CEO'su Caroline Ellison'a ait günlükleri New York Times ile paylaşma kararının ardından geldi. Dosyalamada, "en mahrem işlerinin basında yer alma riskiyle karşı karşıya olduğu" belirtildi.

"Sanığın Ellison'ın özel yazılarını sızdırması, sanığın Ellison'ı yaklaşmakta olan duruşma ifadesine ilişkin olarak korkutmaya ve yolsuzca ikna etmeye çalışmasının yanı sıra hayalet yaratarak diğer olası duruşma tanıklarının ifadesini etkilemeye veya engellemeye çalışmasının bir başka örneğidir. 

Bankman-Fried'in avukatı Mark Cohen, müvekkilinin günlük içeriğini Times ile paylaşarak kendini kamuya açık bir şekilde savunma hakkını kullandığını savunmuştu. Ancak DOJ, eylemlerinin adil yorumların ötesine geçtiğini iddia etti.

Dosyalama, Bankman-Fried'in defalarca tanıkları yolsuzca etkilemeye çalıştığını ve utandırma yoluyla yargılamanın adilliğine müdahale etmeye çalıştığını iddia ediyor.

SBF'nin Kefalet Koşulları Sıkılaştırıldı!

Adalet Bakanlığı'nın (DOJ) derhal gözaltı talebine rağmen, New York Güney Bölgesi'nden Yargıç Lewis Kaplan, Bankman-Fried'in hapse atılması emrini vermedi. Ancak, savcılık ve savunmanın resmi yazılı ifadeler sunması için hızlandırılmış bir program belirledi.

Adalet Bakanlığı'nın, ajansın yaptığı açıklamayı sunmak için Cuma gününe kadar vakti vardı. Ardından, savunmanın yanıtını sunmak için Salı gününe kadar süresi var ve DOJ'un nihai yanıtını 3 Ağustos'a kadar vermesi bekleniyor.

Sam-Bankman Fried Cephesinde Kritik Gelişme: Hapse Girebilir!

Son duruşmada Yargıç Kaplan, Bankman-Fried ile gazeteciler arasındaki temastan duyduğu endişeyi dile getirdi. Yargıç, Bankman-Fried'i konuyu ciddiye alması konusunda uyardı ve Kaplan'ın kefaletinin tamamen iptal edilip edilmeyeceğine ilişkin yazılı beyanları gözden geçirene kadar basınla iletişim kurmasını veya kamuya açıklama yapmasını yasaklayarak geçici bir susturma emri çıkardı.

Yargıç Kaplan'ın, Bankman-Fried'in bonodayken davranışlarıyla ilgili endişelerini ilk kez dile getirmediğini belirtmekte fayda var. Şubat ayındaki bir önceki duruşmada yargıç, Bankman-Fried'in eski FTX.US genel danışmanı Ryne Miller ile olan etkileşimlerinin tanık tahrifatı oluşturduğuna inanmak için olası nedenler olduğunu belirtti.

Kaplan, Çarşamba günkü duruşmada bu inancını sürdürdü ve kefaleti iptal etmeyi düşünmek için yeterli neden gösterdi. Bankman-Fried, menkul kıymetler ve elektronik dolandırıcılık suçlamalarından Ekim ayında yargılanacak. Banka dolandırıcılığı ve rüşvet iddialarını içeren ikinci bir davanın önümüzdeki yıl Mart ayında yapılması planlanıyor.

Kaynak: Cryptonews

Sam-Bankman Fried Cephesinde Kritik Gelişme: Hapse Girebilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar