Samsung Coin geliyor!

3 Dakikada Okunabilir


Dahili kripto para cüzdan entegrasyonuna sahip olan popüler akıllı cep telefonlarından Galaxy S10 akıllı telefonunun yaratıcısı olan Samsung’un, kripto endüstrisine olan bağlılığında bir adım daha ileri gitmeyi planladığı bildiriliyor.

Duruma aşina olan anonim bir kaynak Coindesk’in Güney Kore bölümüne, Samsung’un Samsung coin geliştirilmesi üzerinde çalıştığını, 24 Nisan’da yayınlanan bir makalede anlattı. Projenin detayları, Samsung kripto para biriminin temel olarak Ethereum kullanabileceği ve bununla beraber başlayarak kendisini daha fazla geliştirebilecek olduğu yönündedir. Samsung’un özel blok zinciri bölümünün bu proje üzerinde bazı çalışmalar yaptığı iddia ediliyor; bu, Coindesk’in makalesinde daha da onaylanan Galaxy S10’un Ethereum entegrasyonunun Samsung Coin’nin piyasaya sürülmesinin daha başlangıç ​​niteliğinde olduğu anlamına gelebilir.

Samsung Coin çıkacak mı?

Samsung Coin’nin piyasaya girmesini bekliyoruz, ancak henüz yönü ve tarihi belirlenmedi. Yakın zamanda veya uzak bir gelecekte insanlar Samsung şirketinin kendi kripto para birimini çıkaracak olduğunun farkına varmalı ve bunu beklemeliler.

Samsung kripto parasının halka açık mı yoksa JP Morgan Chase’in önerdiği JPM Coin’e benzer daha özel bir blok zinciri çerçevesinde mi çalışacağına dair kesin ayrıntılar hala belirsiz.

Şu anda [Samsung Coin] özel bir yetki dahilinde olmayabilir, ancak henüz doğrulama yapamadık. Gelecekte kamu zincirine gidebilir, ancak şu an karma karma ve özel karma türlere gideceğini düşünüyorum.

Yukarıda belirtilen JPM Coin’e benzer bir şekilde, Samsung’un en son gelişmesi, tamamen merkezi olmayan bir kripto para biriminin aksine, blokaj ve dijital varlıkların altında yatan teknolojiden daha fazla yararlanıyor gibi görünüyor. Samsung Coin, özellikle mobil tabanlı uygulamalarda kullanım için hala halka açık bir para birimi olarak çalışsa da, kamu ve özel blok zincirin karıştırılması muhtemelen şirket üzerindeki proje üzerindeki merkezi kontrolü elinde bulundurmaktadır.

Samsung, spekülasyonların ötesindeki söylentileri henüz onaylamamış veya ele almamıştır, ancak şirket, Galaxy S10’daki Ethereum ve ERC-20 belirteçlerine yerleşik cüzdan desteğiyle kripto paraların benimsenmesi konusunda güçlü bir taahhütte bulunmuştur.

İlk değil

Zaten şirketin daha fazla kripto para birimi eklemesinin sorunsuz entegrasyonu için bir çerçeve oluşturduğunu görüyoruz ve akıllı telefonlarını en yüksek profilli cihaz haline getirerek, uygun kripto para birimi desteği sunabiliyoruz.

Buna ek olarak, Samsung geçen hafta bir fon turunda akıllı telefon tabanlı cüzdan ZenGo’ya 4 milyon dolarlık bir yatırım yaptı ve şirketin dijital varlıkların rotası olarak kripto para birimine geçeceği inancına katkıda bulundu.

Kripto para şirketlerinin ve kripto para sahiplerinin yakın zamanda daha fazla çalışma yaparak daha fazla şirketten yatırımcı ve yatırım çekmesi sayesinde insanlar kripto para birimlerine daha fazla alışabilir. Android işletim sistemli akıllı telefonlarda yayınlanan kripto para cüzdanlarının güvenliği hakkında çok ciddi riskler ve güvenlik endişeleri olsa da kripto para sahiplerinin bu endişeleri yenmesi için Galaxy S10 ve diğer üst düzey güvenliği ile bilinen akıllı ve Android işletim sistemine sahip cihazların daha fazla gelişmesi mümkün olabilir.

Galaxy S10 ilk oldu

Kripto paraların yakın zamanda ve gelecekte çok daha fazla insan tarafından kullanılabileceği hesaba katılarak hareket edilirse Galaxy S10 bu kripto para adımını başlatan model oldu. Samsung, daha önce hiçbir akıllı cep telefonunda herhangi bir kripto para cüzdanına yer vermeyerek insanların kripto para birimlerine olan ilgisi hakkında pek bir açıklaması olmayan şirketlerden birisi.

Galaxy S10 modeli ile birlikte başlayan ve devam etmesi beklenen serüvenin yakın zamanda olmasa da Samsung Coin ile ödeme işlemlerinde kullanılması bekleniyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
121
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Lol Lol
242
Lol
Harika Harika
121
Harika
Korkunç Korkunç
80
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!