Blockchain Haberleri

Samsung, Blockchain Platformu Decentraland için Destek Ekledi

Küresel teknoloji devi Samsung, cüzdan uygulamasına blockchain tabanlı VR platformu Decentraland için destek ekledi.

Samsung, Decentraland için Destek Ekledi

https://decentraland.org

Ethereum destekli platform, kullanıcıların tasfiyesi mümkün olmayan (NFT’ler) veya kripto para koleksiyonlarını kullanarak sanal bir dünyadan para kazanmasına ve oluşturmasına olanak tanıyor. Pazartesi günü platformdan yapılan bir açıklamaya göre, Samsung artık Blockchain Cüzdan Uygulaması içinde Decentraland’ın yerel tokeni LAND ve MANA’yı destekliyor.

Tasfiyesi mümkün olmayan LAND tokenleri, pazarın web sitesine göre 10×10 metrelik sanal bir gayrimenkul arsasını temsil ediyor.

ERC-20 standardına dayanan ve tasfiyesi mümkün olan MANA tokenleri ise oyun içi satın alımlar yapmak için kullanılıyor ve LAND satın almak için de imha ediliyor.

Kurucu ortak Esteban Ordano daha önce Decentraland Second Life’ın köklerinde 3 boyutlu sanal bir dünya ile kullanıcılarına ait olduğunu belirtti.

Teknoloji devi, daha önce amiral gemisi telefonu Galaxy S10 için Mart 2019’un başlarında kripto para cüzdanını tanıttı. Teknoloji devi hatta bütçe dostu telefonlarında kripto para ve blockchain projeleri için desteği genişletti ve Blockchain Keystore’a da merkezi olmayan uygulamaları (dApps) eklemeye başladı.

“Blok Zincir Teknolojisi Neden Karmaşık Gelmemelidir?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/blok-zincir-teknolojisi-neden-karmasik/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu