Kripto Para Haberleri

Samsung SDS, Nexledger’a Gizlilik Teknolojisi Ekledi

Samsung’un Güney Koreli şirketler bilişim teknolojileri şirketi Samsung SDS, kurumsal blockchain çözümü Nexledger’a gizlilik artırıcı teknoloji ekledi.

Şirket, İsrail teknik kuruluşu QEDIT ile ortaklık kurdu. QEDIT, işletmelerin paylaşılan bir defter ortamında ticari verileri kontrol etmelerine yardımcı olmak için sıfır bilgi kanıtlı (ZKP) şifreleme kullanmaktadır.

QEDIT gizlilik çözümünün Nexledger’a uygulanması, kurumsal blockchain çözümünü kullanan müşterilerin herhangi bir temel ve gizli bilgiyi açıklamadan verilerini doğrulamasını sağlar.

Samsung SDS’ blockchain merkezi başkan yardımcısı ve başkan yardımcısı Jeanie Hong: “QEDIT’in özel varlık transfer çözümünün performansı, yaptığımız titiz testler ve denemeler sırasında örnek oldu. QEDIT ekibi sürekli olarak ZKP kripto grafisinin blockchain ortamında yatay olarak ölçeklendirme yeteneğini gösterdi.”

Geçen ay, QEDIT Deloitte ile kurumsal blockchain çözümü EduScrypt ile benzer bir ortaklık yapmıştı.

QEDIT’in kurucu ortağı Ruben Arnold, “Sıfır bilgi kanıtları (ZKP) gibi gizlilik arttırıcı teknolojiler hassas verilerin korunması söz konusu olduğunda, son on yıldaki siber güvenlik çözümleri kadar önemli olacağını söyledi.”

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu