Sanal araba için 415 ETH ödedi!

1 Dakikada Okunabilir


Kripto paralar, bir ürün alımı ve satımı konusu ile ilgili henüz yeterli değil ve sürekli değişen fiyatları nedeniyle bir ürün almak konusunda yüksek fiyatlı ürünler söz konusu olduğunda ciddi bir sorun yaratma potansiyeline sahip. Bugün 100 bin dolar değerinde bir ürün alacaksanız 1 dakika içerisinde o ürünün BTC karşılığı 150 bin dolar olabilir fiyatı her an artabilecek veya düşebilecek bir sanal paradan bahsediyoruz.

Bir haber kaynağına göre bir oyuncu oynadığı oyunda daha fazla itibar kazanmak için 100.000 dolar değere sahip Ethereum ile oyun içi ödemesi yaptı.

Satın alma yaklaşmakta olan Blockchain oyunu F1® Delta Time için sanal bir otomobil için yapıldı, 40’tan fazla teklif sahibinin açık artırması sonunda bilinmeyen teklif vericiyi 415 ETH ödeme yaparak sona eren bir anlaşma oldu. Diğer iki teklif sahibi otomobil için günlerce savaştı, hiper-sınırlı sayıda orijinal bir koleksiyon olan sanal otomobilden birçok oyuncunun sahip olmak istediği iddia edildi.

Bir oyun için 100 bin dolar ödeme yapabilecek bir kişinin zengin olduğunu ve bunun o kişi için bir para bile olmadığı hesaba katılırsa oyun için ödenen bu ücretin oyuncuya geri dönüşünün çok daha fazla olabilecek olduğu belirtiliyor. Oyun içi ödemelerde 415 ETH’nin ödenmesi ile oyunun kasasına da 100 bin dolar eklenmiş oldu.

Sanal bir araba için 100.000 dolar olsa da sınırı zorluyor olabilir. Ya da kripto balinaları farklı olmak için böyle bir satın alım yapmış olabilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
403
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
403
Şaşkın
Lol Lol
121
Lol
Harika Harika
403
Harika
Korkunç Korkunç
363
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!