Kripto Para Haberleri

Şantaj, tehdit ve fidyeciler kripto paraları çok sık kullanılıyor

Yakın geçmişte kripto paralar yoktu, bunun yerine dolandırıcılar, şantaj yapanlar ve fidyeciler kripto para olmadığı için farklı yeni alternatifler üreterek genelde banka hesaplarına değil ancak direkt fiat parayı nakit bir yerde almayı tercih ederdi. Artık öyle değil. Bu 10 yıl içerisinde dünya çok değişti, insanlarda değişti. Herkes, her şey değişti. Bu süre içerisinde kripto para birimleri ortaya çıktı ve kripto paralar artık dolandırıcılık, fidye ve daha birçokları için aktif olarak birçok insan tarafından kullanılıyor. Eskiden bir kimse bilgisayarının hacklenmesi durumunda siber saldırganlara belirledikleri hesaba para gönderirdi veya kredi kartı numarasını siber saldırganlara vermek zorunda kalıyordu.

Artık hem siber saldırganlar, hem de taraflar akıllandı. Bunca yılda kripto paralar ortaya çıkmasının ardından artık tüm saldırgfanlar her ne iş için olursa olsun önce kripto para ile ödeme almayı yeğliyor ve daha sonrasında farklı yöntemleri eğer karşı taraf kabul etmemesi durumunda tercih ediyor.

Uyuşturucu satıcılarından kaçakçılara kadar birçoklarının kripto paraları aktif olarak kullanmasının bir nedeni de gizli olmasında yatıyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Norveç'ten kripto para borsaları için yeni kararlar

Ali Gülle

Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu