Anasayfa Sektörel Santiment: Bu 4 Faktör Kripto Piyasasındaki Trendi Belirliyor!

Santiment: Bu 4 Faktör Kripto Piyasasındaki Trendi Belirliyor!

Sektörel

Kripto analitik firması Santiment, sektörü derinden etkileyebilecek bazı verileri takipçileriyle paylaştı. İşte detaylar...

Santiment: Bu 4 Faktör Kripto Piyasasındaki Trendi Belirliyor!

Zincir içi ve sosyal ölçümlere sahip piyasa istihbarat platformu Santiment, 2023'teki en iyi haftalarından birinde kripto piyasa yönlendiren dört trendi belirledi. 

X'te (eski adıyla Twitter) yakın zamanda yayınlanan bir gönderide Santiment, dört trendin şunları içerdiğini belirtti: Bitcoin (BTC) fiyatının tekrar 30.000 dolara ulaşması, XRP ve Ripple davası, Reddit'in MOON ve DONUT'u ve Jarome Powell.

Santiment, Bitcoin (BTC) fiyatının şu anda önemli olan 30.000 dolar seviyesine son birkaç günde iki kez ulaştığını ancak her seferinde bu fiyatın altına düştüğünü belirtti. Yükselen Bitcoin (BTC) fiyatının ortasında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP'yi menkul kıymet olarak sınıflandırmaya çalışan Ripple'a yönelik suçlamalarını düşürdü.

Santiment'in kaydettiği diğer önemli olaylar arasında Reddit'in MOON'lar ve DONUT'lar aracılığıyla diğer topluluk üyelerini ödüllendirme ve bahşiş verme yeteneğini kaybetmesi yer alıyor. Bunlar nispeten küçük token olarak görülse de Santiment, bu durumun kripto piyasasını sarsacağını, Bitcoin (BTC) ve diğer büyük kripto paralara fon akışını etkileyeceğini düşünüyor.

Fed Sıkıştırması Devam Ediyor!

Santiment: Bu 4 Faktör Kripto Piyasasındaki Trendi Belirliyor!

Bir de Jarome Powell ve Federal Reserve'in yönlendirdiği makroekonomik boyut var. Santiment analizine göre Powell ve Fed, kripto piyasa doğrudan etkileyen bir konu olan ABD'nin ekonomik sağlığı konusunda endişeli.

Bu olayların kümülatif etkisi, Bitcoin'in yükselişe geçmesine ve hafta başında yanlış ETF onay bilgisi sonrasında yaşadığı gerilemenin ardından toparlanmasına neden oldu. Bitcoin (BTC) Perşembe günü 28.138 dolardan sıçradı ve Cuma günkü işlem saatleri 30.000 doların üzerine çıktı. Lider kripto, küçük bir geri çekilmeye başlamadan önce 48 saat içinde %7,54 kazandı.

Bitcoin (BTC), bu yazının yazıldığı sırada 29.696 dolardan işlem görüyordu ve Santiment, daha önce bahsedilen trendlerin, Ekim 2023'ün geri kalan günlerinde kripto piyasa sonucunu etkileyeceğini düşünüyor diyebiliriz.

Santiment: Bu 4 Faktör Kripto Piyasasındaki Trendi Belirliyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar