Anasayfa Analiz Santiment: İki Coin'in Borsalardaki Arzı Düşmeye Devam Ediyor!

Santiment: İki Coin'in Borsalardaki Arzı Düşmeye Devam Ediyor!

Analiz

Santiment, iki kripto para biriminin borsalardaki arzının düşmeye devam ettiğini bildirdi.

Santiment: İki Coin'in Borsalardaki Arzı Düşmeye Devam Ediyor!

Blockchain istihbarat firması Santiment, dün yayınladığı bir X gönderisinde hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) varlıklarının borsalardaki arzının düşmeye devam ettiğini açıkladı. Gönderiye göre bu durum, yatırımcıların iki piyasa liderini orta ve uzun vadede ellerinde tutmaktan memnun göründüklerini gösteriyor.

Özellikle, piyasa değerine göre en büyük stablecoin olan Tether'in (USDT) borsalardaki arzı aynı zaman diliminde artmaktadır. USDT'nin borsalardaki arzında yaşanan bu artış, yatırımcıların ve traderların daha fazla kripto para satın almaya hazırlandıklarının bir göstergesidir ve bu da piyasadaki fiyatların artmasına neden olabilir.

Santiment, USDT arzının yüzde 24,1'inin şu anda borsa platformlarında olduğunu paylaşarak gönderilerine ekledi. Bu, 2023 yılının Mart ayından bu yana görülen en yüksek USDT borsa arzı. Bu arada, BTC arzının yüzde 5,9'u ve ETH arzının yüzde 8,5'i borsa platformlarında bulunuyor.

Fiyat açısından bakıldığında CoinMarketCap, ETH'nin son 24 saat içinde fiyat performansı açısından BTC'den daha iyi performans gösterdiğini belirtti. Bu süre zarfında ETH fiyatı, yüzde 0,35'lik bir artış kaydederek yazının hazırlandığı sırada 1.639 dolardan işlem görmeye başladı. BTC fiyatı ise yüzde 0,27'lik bir kayıp yaşayarak 26.554 dolara geriledi. 

Bitcoin ve Ethereum Teknik Analiz

Teknik açıdan bakıldığında BTC'nin fiyatı, geçtiğimiz ay boyunca günlük grafiğinde oluşan düşen bir kama modelinden çıktı. Ayrıca, BTC fiyatı yazının hazırlandığı sırada bu yükseliş grafiği formasyonunun üzerinde işlem görmeye devam etti.

Bu yükseliş devam ederse BTC fiyatı, önümüzdeki hafta 28.200 dolarlık bir sonraki dirence meydan okumaya çalışabilir. Tersine, traderlar tarafından artan kâr alma faaliyeti BTC fiyatının 26.000 dolarlık ilk desteğin altına düşmesine neden olabilir. Bundan sonra devam eden satış baskısı, BTC fiyatını 24.000 dolara kadar düşürebilir.

Santiment: İki Coin'in Borsalardaki Arzı Düşmeye Devam Ediyor!

BTC'ye benzer şekilde ETH'nin fiyatı da günlük grafiğinde oluşan düşen bir kama modelinden çıktı. Bunun ardından altcoin fiyatı, 1.690 dolarlık direnç seviyesini desteğe çevirmeye çalışabilir ve potansiyel olarak 1.775 dolarlık bir sonraki eşiğe tırmanmaya devam edebilir.

Tersine, ETH'nin fiyatı düşen kama formasyonuna geri dönerse, 1.580 dolarlık destek seviyesinin altına düşme riski altında olabilir. Bundan sonra bu kilit seviyenin altında bir günlük kapanış, ETH'nin fiyatını 1.480 dolara düşme riskiyle karşı karşıya bırakacaktır.

Santiment: İki Coin'in Borsalardaki Arzı Düşmeye Devam Ediyor!

Santiment: İki Coin'in Borsalardaki Arzı Düşmeye Devam Ediyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar