Satoshi Nakamoto’nun kimliği 11 gün sonra açıklanacak!

2 Dakikada Okunabilir


Bu haftasonu açılan yeni bir internet sitesi canlı yayında Satoshi Nakamoto’nun resmi ve gerçek kimliğini açıklayacaklarını iddia ediyor ve bunu kısa süre içerisinde yapacaklarını, sadece 11 gün sonra tüm dünya tarafından merakla beklenen ve uğruna milyonlarca liralık paralar harcanan Satoshi Nakamoto’nun kimliğini açıklayacaklarını iddia ediyor. Kendileri hakkında pek bir bilgi vermeyen internet sitesini yöneten kişi veya kişiler, kripto para biriminin yaratıcısı olan ve Bitcoin’in ortaya çıkmasında asıl emeği olan Satoshi Nakamoto’nun kimliğini merak edenlere yanıt verebilecek isimler olduklarını iddia ediyor.

Web sitesi, Twitter ve etiketlerinin tümü #gotsatoshi etiketini taşıyor. Web sitesinde canlı bir geri sayım da var ve bu açıklamanın net tarihi hakkında verilen resmi bilgide 14 Mayıs, 3.50’de (GMT) gerçekleşeceği iddia ediliyor. Geri sayım sonrasında canlı yayında neler olacağı ve canlı yayının nasıl olacak olduğu konusunda henüz bir bilgi veya ipucu asla verilmiş değildir.

Satoshi Nakamoto ajanslar tarafından ve kripto para meraklısı kripto para yatırımcıları tarafından çok fazla aranan ancak bulunamayan bir isim. Kendisini Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden bazı şarlatanlar olmasına rağmen bunların gerçek Satoshi Nakamoto olmadığı biliniyor ve bu kişiler piyasadan tek tek siliniyor ve rezil rüsva oldukları ile ortaya kalıyorlar.

En ufak bilgi bile yok!

Twitter hesabında bazı kesin olmayan iddialar olsa bile Satoshi Nakamoto’nun John McAfee tarafından bilindiği iddialarını ve Craig Wright olmadığını iddia ediyor.

SATOSHİ’NİN KİMLİĞİNİ KORUDUM. YİNE DE, BUNUN ARTIK BİR SÜRE SONRA KENDİSİ AÇIKLAMAZSA AÇIKLAMANIN ZAMANI GELDİ. SAHTEKARLAR ONUN KENDİSİ OLDUĞUNU İDDİA EDİYORLARSA VE İDDİA ETMEYE DEVAM EDERLERSE, ONU ARAMAK İÇİN ZAMAN VE ENERJİ, PARA HARCAMAK GEREKİYOR, BU BİR İSRAF. HER GÜN KENDİNİ GÖSTERİNCEYE KADAR SATOSHİ’NİN KİMLİĞİNİ DARALTACAĞIM YA DA ONU AÇIKLAYACAĞIM. – JOHN MCAFEE –

Daha sonra avukatının yasal tavsiyesi üzerine fikrini değiştirdiğini söyledi John McAfee, çünkü kripto para yatırımcılarının açıklamalarına göre aslında Satoshi Nakamoto ve Bitcoin yaratıcısı grup hakkında en ufak bilgisi yoktu ve bunları sadece başkalarının dikkatini çekmek için yapmıştı.*

Sonunda 11 gün içinde Satoshi’nin kim olduğunu görebiliriz veya belki de göremeyiz.

*İddia.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
323
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!