Anasayfa Altcoin Savaş Piyasalarda Gerilime Yol Açtı: Bu Coin ise Yeni Rekor Kırdı

Savaş Piyasalarda Gerilime Yol Açtı: Bu Coin ise Yeni Rekor Kırdı

Altcoin

Orta Doğu'daki jeopolitik olaylar piyasalarda gerilim havası yaratırken Bancor (BNT) fiyatı, iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Savaş Piyasalarda Gerilime Yol Açtı: Bu Coin ise Yeni Rekor Kırdı

Bancor (BNT) fiyatı hafta sonu önemli bir artış kaydederek iki ayın en yüksek seviyesi olan 0,69 dolara yükseldi. BNT alım baskısı, Bitcoin'i ve en iyi altcoinleri geride bıraktı. BNT fiyatının Pazartesi sabahına kadarki 24 saat içerisinde yaşadığı yüzde 71'lik artış, yeni jeopolitik olayların enflasyon ve faiz oranları endişelerinin hırpaladığı duyarlılığı azaltmasına rağmen gerçekleşti.

Piyasalar İsrail-Hamas Savaşını Tartarken Bancor Fiyatı Yükseldi

Savaş Piyasalarda Gerilime Yol Açtı: Bu Coin ise Yeni Rekor Kırdı

Pazartesi günü piyasalar açılmadan önce ABD hisse senetleri düştü ve Bitcoin, Ethereum ve çoğu altcoin daha düşük işlem gördü. Analistler; İsrail'in, Hamas'ın sürpriz saldırısına misilleme yapmasının ardından Orta Doğu'da tam ölçekli bir savaşın potansiyel etkisine işaret ederken yatırımcılar tedirgin oldu.

Cumartesi günü gerçekleşen saldırı, petrol fiyatlarında hızlı bir yükselişe neden olurken istikrarsız bölgede bundan sonra ne olacağına dair spekülasyonlar, riskli varlıklarda bir yavaşlama anlamına geldi.

Bancor fiyatı ise ağ büyümesinin ve balina aktivitesinin fırlamasıyla patlama yaptı. Kore'nin en büyük kripto para borsası Upbit'e bağlı bir cüzdan tarafından yapılan devasa BNT vurgunlarının yanı sıra zincir üstü veriler de en aktif adreslerin son iki gündür meşgul olduğunu gösterdi.

Santiment'in verilerine göre; Bancor fiyatı, 24 saat içinde yüzde 71'lik bir kazançla zirve yaparak 0,67 dolara ulaştı. Bu, kripto para biriminin iki aydaki en yüksek fiyat seviyesi oldu. BNT/USD işlem çifti, kripto para borsası Coinbase'de 0,69 dolar gibi yüksek bir seviyeden el değiştirdi.

BNT Fiyatı için Sırada Ne Var?

Santiment'teki analistlerin belirttiği gibi fiyat artışı, aktif BNT adreslerindeki artışla aynı zamana denk geldi. Özellikle Bancor'un 797 aktif adresi, neredeyse 2 yıl içerisinde en aktif tek günlük artışına tanıklık etti. 

Analiz firması, "Zincir üstü metrikler bu hızda devam ederse daha fazla artış olabilir." açıklamasında bulundu. Bu durumda boğalar, 0,77 dolarlık arz bölgesini ve Haziran ayı ortasına kadar uzanan birkaç ayın en yüksek seviyelerini hedefleyebilir. Bu, muhtemelen 1,18 dolara giden bir yol açabilir. 

Aşağı yönde takip edilmesi gereken kilit fiyat seviyesi 0,50 dolardır. Bancor fiyatı, bunun altında 0,34 dolarda bir talep yeniden yüklemesi arıyor.

Savaş Piyasalarda Gerilime Yol Açtı: Bu Coin ise Yeni Rekor Kırdı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar