Anasayfa Sektörel Savcılardan Dikkat Çeken Talep: SBF'nin Savunması Engellensin

Savcılardan Dikkat Çeken Talep: SBF'nin Savunması Engellensin

Sektörel

ABD Adalet Bakanlığı savcıları, Yargıç Kaplan'a gönderdikleri mektupta, SBF'nin Anthropic yatırımları konusundaki savunmasının engellenmesini talep ettiler.

Savcılardan Dikkat Çeken Talep: SBF'nin Savunması Engellensin

Amerika Birleşik Devletleri ve Sam Bankman-Fried davasındaki son gelişmede; ABD Adalet Bakanlığı savcıları, Yargıç Lewis A. Kaplan'a bir mektup göndererek "davalının yapay zekâ şirketi Anthropic'e yönelik 500 milyon dolarlık yatırımı başta olmak üzere yaptığı belirli yatırımların mevcut değeri hakkında kanıt veya argüman sunmasının engellenmesini" talep etti.

Adalet Bakanlığı, SBF'nin Savunmasını Engellemeye Çalışıyor

ABD Adalet Bakanlığı avukatları, Yargıç Lewis A. Kaplan'a bir mektup göndererek Sam Bankman-Fried'in yapay zekâ firması Anthropic'teki mevcut yatırımlarının değerinden bahsetmesini engellemek istedi. Savcılar; SBF tarafından 2022 yılında yapılan 500 milyon dolarlık yatırımın, FTX müşterilerinden çalınan fonlar kullanılarak yapıldığını iddia ediyorlar.

Davalının yatırımlarının mevcut değerine ilişkin kanıtlar, yalnızca FTX müşterilerinin ve/veya diğer mağdurların nihayetinde bir bütün haline getirileceği argümanını desteklemek için kullanılabilir ki mahkeme, bunun kabul edilemez bir amaç olduğunu kabul etmiştir.

Savcılar, böyle bir delilin tamamen alakasız olacağına ve haksız önyargı, konuların karıştırılması, jürinin yanlış yönlendirilmesi, gereksiz gecikme ve zaman kaybı gibi önemli bir tehlike arz edeceğine inanmaktadır. Yargıç, Bankman-Fried'in savunma ekibinin Anthropic'e yapılan yatırımlarla ilgili iddialarda bulunmasını veya kanıt sunmasını engellemelidir.

Savcılardan Dikkat Çeken Talep: SBF'nin Savunması Engellensin

Araştırma şirketi PitchBook'a göre; FTX ve kardeş şirketi Alameda Research, Anthropic'e 500 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. FTX kurucu ortağı Bankman-Fried, eski mühendislik başkanı Nishad Singh ve eski Alameda Research CEO'su Caroline Ellison da Anthropic'in yatırımcılarıydı.

Anthropic, Amazon ve Google gibi şirketlerden 20 milyar ila 30 milyar dolar arasında bir değerleme ile ek finansman sağlamayı planladığını duyurdu.

Duyurunun ardından söz konusu değerlemenin, davalının Anthropic'teki yatırımının değerini artıracağını öne süren bazı kamu raporları yayınlandı.

Bu durum, FTX müşterileri ve FTX iflasındaki diğer alacaklılar için potansiyel iyileşmeyi artıracaktır. Anthropic varlıklarının satışına ilişkin mahkeme kararı halen beklenmektedir.

Kaynak: CoinGape

Savcılardan Dikkat Çeken Talep: SBF'nin Savunması Engellensin içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar