Anasayfa Sektörel SBF Cephesinde Dikkat Çeken Gelişme: Yargıç Talebi Reddetti!

SBF Cephesinde Dikkat Çeken Gelişme: Yargıç Talebi Reddetti!

Sektörel

Yargıç, Sam Bankman Fried'ın ceza duruşmasının ertelenmesi talebini reddetti.

SBF Cephesinde Dikkat Çeken Gelişme: Yargıç Talebi Reddetti!

ABD Bölge Hakimi Lewis Kaplan, eski FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'ın erteleme talebini reddetti. 

Eski FTX CEO'su Bankman-Fried'in ceza duruşmasının dört ila altı hafta ertelenmesi talebi, Yargıç Kaplan tarafından reddedildi. 20 Aralık'ta bir mektupla yapılan teklif, 21 Aralık Perşembe günü yapılması planlanan hüküm öncesi mülakatı ve 28 Mart 2024 için belirlenen ceza duruşmasını ertelemeyi amaçlıyordu.

Kasım ayında yedi suçlamadan suçlu bulunan Bankman-Fried'ın 28 Mart'ta cezalandırılması planlanıyor ve söz konusu isim, en fazla 110 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya bulunuyor.

Bankman-Fried'ın avukatı Mark Cohen, savunmanın hüküm öncesi mülakata hazırlanmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu savundu. Ayrıca, 11 Mart'ta yapılması planlanan ikinci duruşma ile ilk davadan düşürülen olası suçlamalara hazırlanmak için ekstra zaman kullanmayı amaçladılar. Savunma, aynı zamanda mevcut soruşturma raporu için planlanan açıklamaların 5 Ocak 2024 ve 2 Şubat 2024 tarihlerinde yapılmasını önerdi.

Fakat hükûmet, Bahamalar'dan iade edilmesine yol açan orijinal iddianamenin bir parçası olmadığı için itiraz ettiği beş suçlamayla ilgili ikinci bir duruşmaya devam edilip edilmeyeceğini henüz doğrulamadı.

İkinci duruşmadaki suçlamalar, Bankman-Fried'ın yasa dışı bir kampanya finansmanı planı kapsamında politikacılara yaklaşık 100 milyon dolar verdiğini iddia ediyor. Bahamalar'ın Bankman-Fried'ı iade etmemesi üzerine hükûmet, başlangıçta bu suçlamaları düşürdü.

Fakat avukat; ceza sürecinin, düşürülen suçlamalar karara bağlandıktan sonra başlaması gerektiğini savundu. Cohen, ayrılan suçlamalarla ilgili duruşmanın 11 Mart 2024 tarihinde yapılması halinde, ilgili tüm davranışların tek bir ceza duruşmasında birleştirilmesinin adil ve verimli olacağını öne sürdü.

Cohen, şu ifadeleri kullandı:

Bay Bankman-Fried'in, bölünmüş davalar sonuçlanana kadar mevcut hüküm öncesi mülakat da dahil olmak üzere mahkumiyet kararlarına ilişkin ceza sürecine başlamaması gerektiğini savunuyoruz.

Bunu yapmak, potansiyel olarak ayrı bir PSR ve hükûmetin duruşmadaki kanıtlarının bir parçası olan davranışlar hakkında ayrı bir ceza duruşması ile sonuçlanabilir. Adalet ve etkinlik açısından mahkeme, ilgili davranışları tek bir ceza duruşmasında bir kerede değerlendirmelidir.

SBF Cephesinde Dikkat Çeken Gelişme: Yargıç Talebi Reddetti!

Yargıç, SBF'nin Talebini Neden Reddetti?

New York Güney Bölgesi'ndeki davaya bakan Bölge Yargıcı Kaplan, savunmanın ilk belirlendiğinde ceza tarihine itiraz etmediğini belirterek talebi reddetti. Hakim, Bankman-Fried'in planlandığı gibi devam edecek olan hüküm öncesi mülakata hazırlanmak için zaten altı haftadan fazla zamanı olduğunu belirtti.

Yargıç Lewis, şunları yazdı:

Sanığın 20 Aralık 2023 tarihli ceza tarihinin ertelenmesi ve PSR'nin birinci ve ikinci açıklamaları için tarihlerin ertelenmesi talebi reddedilmiştir. Ceza tarihi, sanığın itirazı olmaksızın belirlenmiştir. Sanığa ceza sunumlarını sunması için halihazırda bir kez ek süre verilmiştir. Sanık, planlandığı gibi yarın gerçekleşecek olan hüküm öncesi mülakata hazırlanmak için altı haftadan fazla bir süreye sahip olmuştur.

Fakat yargıç, Adalet Bakanlığının banka dolandırıcılığı ve Yurt Dışı Yolsuzluk Faaliyetleri Yasası komplosu suçlamalarıyla ilgili ikinci bir dava açmayı seçmesi halinde cezanın ertelenebileceğini kabul etti.

Kaynak: Cryptonews

SBF Cephesinde Dikkat Çeken Gelişme: Yargıç Talebi Reddetti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar