Anasayfa Sektörel SBF Davasında Kritik Gelişme: O Kişiye Sonunda Ulaşıldı...

SBF Davasında Kritik Gelişme: O Kişiye Sonunda Ulaşıldı...

Sektörel

FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried aleyhine açılan toplu dava için, Efsanevi basketbolcu Shaquille O'Neal'a sonunda ulaşıldı...

SBF Davasında Kritik Gelişme: O Kişiye Sonunda Ulaşıldı...

Efsanevi basketbolcu Shaquille O'Neal, Pazar günü tweet attığı davacılar için bir hukuk firması olan FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried aleyhine açılan toplu davada nihayet görev aldı.

Moskowitz hukuk firması tweet attı:

"Milyar dolarlık FTX toplu davasındaki davacılar az önce Shaquille O'Neal'ı evinin önünde hizmet etti.

Evdeki video kameraları hizmetimizi kaydetti ve bu güvenlik bantlarının hiçbirini imha etmeyeceğini veya silmeyeceğini, çünkü bunların davamız için saklanması gerektiğini açıkça belirttik." 

Shaq'a Atlanta'daki evinin önünde dava açılması, avukatların süperstarın "son üç aydır saklanıp işlem sunucularımızdan uzaklaştığını" iddia ettikleri dramatik, neredeyse tuhaf bir kovalamacayı sona erdiriyor. Video kaydı ise henüz yayınlanmadı.

Avukatlar, O'Neal'ın Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlarında da yorumlar bırakarak ona ulaşmaya çalıştıklarını iddia etmişlerdi. Bu ayın başlarında, bir Yargıç, O'Neal'in elektronik olarak tebliğ edilmesine izin veren bir önergeyi reddetmişti.

Ünlüler, FTX'i Yanlış Tanıtmakla Suçlanıyor! 

Dava, bir FTX müşterisi olan Oklahomalı Edwin Garrison tarafından ABD Florida Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde açıldı. Davayı avukatlar Adam Moskowitz ve David Boies yürütüyor. 

Haber daha önce The Block tarafından aktarılmıştı. Moskowitz, The Block'a gönderdiği bir e-postada:

"Az önce saat 16:00'da Shaquille O'Neal'a şikayetimizin bir kopyasıyla evinin önünde bizzat hizmet ettik. Yargıç Moore'un talimatlarını çok ciddiye aldık ve sonunda bu saçma gösteriyi bitirdiğimiz için mutluyuz."

SBF Davasında Kritik Gelişme: O Kişiye Sonunda Ulaşıldı...

Bir FTX reklamında "Shaqtoshi" olarak adlandırılan O'Neal, "dolandırıcılık planını" desteklediği için bir toplu davayla karşı karşıya olan senti-milyoner finansör Kevin O'Leary, futbol yıldızı Tom Brady ve basketbol yıldızları Steph Curry dahil olmak üzere birkaç ünlüden biridir.”

FTX çöktüğünde O'Neal, "Ben sadece bir reklamın ücretli sözcüsüydüm." demişti.

The Block, O'Neal'in herkesin gözü önünde saklandığını ve avukatların ona en az 20 kez ceza vermeye çalıştığını bildirdi. Birden fazla evi olan O'Neal, bir DJ, bir şov sunucusu ve kendi podcast'i olarak nispeten kamusal bir hayata sahip.

Kaynak: CoinDesk

SBF Davasında Kritik Gelişme: O Kişiye Sonunda Ulaşıldı... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar