Anasayfa Sektörel SBF Davasının İlk Gününde Neler Oldu? Merak Edilen Detaylar...

SBF Davasının İlk Gününde Neler Oldu? Merak Edilen Detaylar...

Sektörel

İflas eden kripto para borsası FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'in davasının ilk gününde neler yaşandı? İşte ayrıntılar...

SBF Davasının İlk Gününde Neler Oldu? Merak Edilen Detaylar...
Hızlı İçerik

Sam Bankman-Fried (SBF) davasının ilk günü nihai jüri seçilmeden sona erdi ve süreç bir gün daha devam edecek. ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi, 4 Ekim'de tamamlanması beklenen süreç boyunca 12 jüri üyesi ve altı yedek seçmeyi planlıyor.

Yargıç Lewis Kaplan, çıkar çatışmaları ve diğer nedenlerle 3 Ekim'de birçok potansiyel jüri üyesini görevden aldı. Birçok potansiyel jüri üyesi, kendilerinin ya da aile üyelerinin kripto para piyasasında mali kayıplar yaşadığını söyledi.

Voir dire olarak bilinen seçim süreci, kişisel inançlardan potansiyel jüri üyelerinin hizmet etme kabiliyetini etkileyebilecek mali zorluklara kadar çeşitli konuları gündeme getirdi. ABD Savcı Yardımcısı Danielle Sassoon, davayla bağlantılı birkaç potansiyel tanığın ve kişinin adını vererek soruşturmanın geniş kapsamını vurguladı.

Daha önce masum olduğunu beyan etmiş olmasına rağmen SBF'nin ifade verip vermeyeceği belirsizliğini koruyor. Duruşmanın altı hafta kadar sürmesi ve jüri seçiminin tamamlanmasının hemen ardından açılış konuşmalarının yapılması bekleniyor.

Savcılar; bunun, tarihin en önemli mali dolandırıcılık davalarından biri olduğunu savunuyor. SBF, tüm suçlamalardan suçlu bulunduğu takdirde 100 yıldan fazla hapis cezasına çarptırılabilir.

SBF Davasının İlk Gününde Neler Oldu? Merak Edilen Detaylar...

Diğer haberler...

  • Bankman-Fried'ın İtiraf Pazarlığı Olasılıkları:

Sam Bankman-Fried'in ceza davasının ilk gününde savcılar, eski FTX CEO'suna bir itiraf pazarlığı teklif etmeyi hiç düşünmediklerini açıkladılar.

Özellikle önceki ortaklarından bazılarının itiraf pazarlığını kabul ettikleri ve duruşma sırasında tanık olmaları beklendiği için bu önemli bir açıklama.

  • SBF'nin Davasında Eski SEC Yetkilisi:

Eski bir SEC yetkilisi olan John Reed Stark, FTX'in eski CEO'su SBF'nin yaklaşan duruşmada mahkûmiyetle karşı karşıya kalacağını öngörüyor.

Bunun başlıca nedenleri arasında, olaya karıştıklarını itiraf eden eski FTX ve Alameda yöneticilerinin ifadeleri, yeni FTX CEO'su John Ray III'ün suçlayıcı kanıtları ve SBF'nin,istemeden de olsa soruşturma için daha fazla kanıt sağlamış olabilecek kamuya açık ifadeleri yer alıyor.

  • Bankman-Fried için Duruşma Öncesi Savunma Talepleri:

SBF'nin savunma ekibi, ceza davasından önce hakimin bazı kararlarına itiraz ederek ve bu kararların açıklığa kavuşturulmasını isteyerek çeşitli taleplerde bulundu.

Bunlar arasında FTX'in ABD'deki düzenlemeleriyle bağlantılı kanıtlar, FTX'in iflas işlemlerinden elde edilen varlıklar ve hayırseverlik faaliyetlerinin dâhil edilmesiyle ilgili yeniden değerlendirmeler yer alıyor.

Avukatlar, ayrıca savcının FTX müşterilerinin "kripto para borsasının varlıklarını nasıl yöneteceğine dair beklentileri" konusunda ifade vermelerine izin verilmesi talebine itiraz ettiler. 

Ayrıca, "Amerika Birleşik Devletleri Anayasası Altıncı Değişikliği ile ilgili endişelerini" ve "Ukrayna'daki jeopolitik duruma bağlı olarak jüri üyelerinin potansiyel aşırı sempatisini" gerekçe göstererek, adı açıklanmayan Ukraynalı bir kullanıcının video ifadesinin dâhil edilmesine karşı çıktılar. 

SBF Davasının İlk Gününde Neler Oldu? Merak Edilen Detaylar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar