Anasayfa Sektörel SBF Hakkında Şaşırtan İfade: ABD Başkanı Olmak İstiyordu!

SBF Hakkında Şaşırtan İfade: ABD Başkanı Olmak İstiyordu!

Sektörel

Sam Bankman-Fried'ın eski kız arkadaşı Caroline Ellison, söz konusu ismin ABD Başkanı olmayı hayal ettiğini dile getirdi.

SBF Hakkında Şaşırtan İfade: ABD Başkanı Olmak İstiyordu!

Sam Bankman-Fried'in eski kız arkadaşı Caroline Ellison, 10 Ekim Salı günü New York mahkemesinde verdiği ifade sırasında, Kasım 2022'deki çöküşünden önce FTX'in kötü şöhretli finansmanını açığa vuran bilgileri açıkladı.

Alameda Research'ün eski CEO'su olan Ellison, Manhattan şehir merkezindeki bir federal mahkeme salonunda, Bankman-Fried'ın Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olma arzusu taşıdığını ifade etti. Üç yıllık inişli çıkışlı ilişkileri sırasında Bankman-Fried'ın, "bir gün Başkan olma ihtimalini yüzde 5 olarak gördüğünü" söylediğini anlattı. 

28 yaşındaki Ellison, Bankman-Fried'ın kendisine istekleri hakkında güvendiğini belirtti. Ellison, Bankman-Fried'ın hem iş hem de siyaset dünyasında önemli bir etki yaratmayı hedeflediğini söyledi.

FTX'in çöküşünden önce Bankman-Fried'ın borsa aracılığıyla siyasi partilere büyük fonlar bağışladığı bir sır değil. Bankman-Fried'in siyasi kuruluşlar da dâhil olmak üzere çeşitli kuruluşlara yaptığı iddia edilen yasa dışı katkılar ve teklifler etrafında çok fazla tartışma döndü. 

Bu mali katkıların, 31 yaşındaki girişimcinin kişisel kazanç için yönlendirdiği iddia edilen müşteri mevduatlarını oluşturduğuna dair yaygın bir inanç var. Geçen ayki mahkeme kararı sırasında Yargıç, FTX'in siyasi bağışlarının sorgulanmasına da izin verdi.

SBF Hakkında Şaşırtan İfade: ABD Başkanı Olmak İstiyordu!

"Beni Suç İşlemeye Zorladı"

Dünkü ifadesi sırasında Ellison, Bankman-Fried'ın kendisini suç işlemeye zorladığını açık bir şekilde ifade etti. Ayrıca, Bankman-Fried'ın Alameda'daki riskleri çok iyi bildiğini ve yine de milyarlarca dolarlık müşteri fonunu riskli yatırımlar için kullanmaya karar verdiğini de sözlerine ekledi.

Ellison, ifadesinde "Alameda'nın mali durumunun riskli olduğunu ve piyasanın düşmesi halinde çok para kaybedeceğimizi düşünüyordum. Bu bilginin kredi verenlere iletilmesi ve Alameda'nın mali sağlığı ve kredilerin feshedilmesi konusunda endişeleniyordum." dedi.

Bankman-Fried için sıkıntıların artmaya devam ettiği ve işlerin açıkça kendi lehine gitmediği açıktır.

Kaynak: CoinGape

SBF Hakkında Şaşırtan İfade: ABD Başkanı Olmak İstiyordu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu