Anasayfa Sektörel SBF'den Çok Sert Açıklamalar: Özgürlüğümü İhlal Ediyor!

SBF'den Çok Sert Açıklamalar: Özgürlüğümü İhlal Ediyor!

Sektörel

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında kripto sektörünü felakete sürükleyen SBF, yaptığı açıklamalar ile gündemde kalmaya devam ediyor. İşte detaylar...

SBF'den Çok Sert Açıklamalar: Özgürlüğümü İhlal Ediyor!
Hızlı İçerik

Feshedilmiş kripto borsası FTX'in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, ABD'li bir savcının 250 milyon dolarlık tahvilini iptal etme ve onu hapse atma girişimiyle mücadele ediyor. 

Talep, New York Times'ın FTX'e bağlı serbest yatırım fonu Alameda Research'ün eski CEO'su olan Caroline Ellison'ın günlüğünden alıntılar yayınlamasına cevaben yapıldı. Bankman-Fried'e karşı açılan davada Ellison, dolandırıcılıktan suçunu çoktan kabul etti ve savcılıkla birlikte çalışıyor.

Savcılar, Bankman-Fried'in gazeteye günlük yazılarını verdiğini ve hikayeyi yazan yazarla, duruşması sırasında tanık olarak çağrılabilecek ve muhtemelen jüriyi etkileyebilecek olan Ellison'ı sindirmek için konuştuğunu iddia ediyor.

Bankman-Fried'in avukatları, muhabirle olan etkileşimlerinin Ellison'ı tehdit etmeyi veya jüri havuzunu etkilemeyi amaçlamadığını iddia ederek yanıt verdi. Bunun yerine, muhabirin ek kaynaklara sahip olduğu daha önce yazılmış bir makale hakkında adil eleştiri yapma hakkına sahip olduğunu savundular.

Bankman-Fried'in hukuk ekibi ayrıca, bir muhabirle konuştuğu için hapse atılması durumunda ortaya çıkacak önemli ilk değişiklik sorunlarının altını çizdi. İtibarlarını ve kamuoyundaki imajlarını korumak için, ceza sanıklarının adaletten taviz vermediği sürece davaları hakkında medyayla konuşma hakları olduğunu vurguladılar.

Tahvili birlikte imzalayan diğer iki varlıklı kişiyle Bankman-Fried, Aralık 2022'de rekor düzeyde yüksek bir meblağ olan 250 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı. Hukuk ekibi, kefaleti askıya almanın ve olası tutuklanmanın ABD Anayasası tarafından güvence altına alınan ifade özgürlüğüne ilişkin ''Birinci Değişiklik'' haklarını ihlal edeceğini savunuyor.

Yargıç SBF'yi Susturuyor!

SBF'den Çok Sert Açıklamalar: Özgürlüğümü İhlal Ediyor!

Aralık ayında Bankman-Fried, FTX müşterilerinden milyarlarca doları zimmete geçirdiği iddiasıyla komplo kurmak ve elektronik dolandırıcılıkla suçlandı. Suçlamalara rağmen masumiyetini ısrarla sürdürdü.

Yargıç Lewis Kaplan davayı inceliyor ve tüm taraflara susturma emri verdi. Bu, savcıların, dolandırıcılık davası yaklaşırken eski iş ortağının kişisel bilgilerini tanık olarak itibarını sarsmak için ifşa ettiği iddiasıyla Sam Bankman-Fried'in tutuklanmasını talep etmesinden sonraydı.

Bankman-Fried, teknolojik cihazları ve interneti kullanımının sıkı bir şekilde denetlendiği Kaliforniya'daki ebeveyninin evinde ev hapsinde tutuluyor. Ayrıca tanıklarla iletişim kuramaz veya şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullanamaz.

Yargıcın kararı, duruşmanın sonucunu ve Bankman-Fried'in hapse mi atılacağını yoksa duruşmayı beklerken ev hapsinde kalmasına izin mi verileceğini önemli ölçüde etkileyecek diyebiliriz.

SBF'den Çok Sert Açıklamalar: Özgürlüğümü İhlal Ediyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Pepe Coin Güvenlik Rehberi: Yatırımlarınızı Koruma Altına Alın!
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar