Anasayfa Sektörel SBF'den Dikkat Çeken İfade: Yasal Olduğuna İnanıyordum!

SBF'den Dikkat Çeken İfade: Yasal Olduğuna İnanıyordum!

Sektörel

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, jürilerin bulunmadığı duruşmada ifade verdi ve dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

SBF'den Dikkat Çeken İfade: Yasal Olduğuna İnanıyordum!

FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried, Perşembe günü ceza davasında ifade verdi ve "Alameda aracılığıyla FTX'ten fon almanın yasal olduğuna inandığını" dile getirdi. 

Sam Bankman-Fried İfade Verdi

Ekim ayının ilk haftasında başlayan duruşmayı haberleştiren Inner City Press'e göre; Bankman-Fried, jürinin eve gönderilmesinden sonra kürsüye çıktı. Yargıç Lewis Kaplan, hükûmetin jürinin duymaması gerektiğini iddia ettiği bazı ifadeler olduğu gerekçesiyle jüriden mahkeme salonundan çıkmalarını istedi. Yargıç, bunu yaparak ifadenin hangi kısmının sonunda kabul edilebilir olacağına dair bir kural koymaya çalışmaktadır.

Sorgu oturumu, sanığın avukatı Mark Cohen'in SBF'nin gözaltında tutulduğu süre boyunca ve öncesinde yararlandığı şifreli platformlar olan Slack ve Signal üzerinden yapılan iletişim hakkında bazı sorular sormasıyla başladı. Bankman-Fried, firmanın hiçbir zaman temel bir ihlâl yaşamadığını ancak bağlantılı üçüncü tarafların daha önce saldırıya uğradığını, bu nedenle Signal gibi şifreli platformların kullanılmasını gerektiren bazı güvenlik endişeleri olduğunu belirtti.

Signal'de belge saklama ve otomatik silme ile ilgili diğer bazı soruların ardından Cohen, SBF'ye dolandırıcılık davasının tam merkezinde yer alan bir soru yöneltti. Savunma avukatı, "Alameda aracılığıyla FTX'ten fon almanın yasal olduğuna inanıyor muydunuz?" diye sordu.

Cohen'in sorusuna yanıt olarak SBF, "Evet." yanıtını verdi. 

FTX Fonlarının Alameda Research'e Aktarılması

SBF'den Dikkat Çeken İfade: Yasal Olduğuna İnanıyordum!

FTX Kasım 2022'de patladığı zaman Sam Bankman-Fried; FTX fonlarını, kripto para borsasının kardeş ticaret firması Alameda Research'e yönlendirmekle suçlandı. İlk başta bu bir muhasebe hatası gibi görünse de daha sonra FTX bilançosunun eski CEO'nun aktardığından daha az varlık göstermesi nedeniyle bunun bir dolandırıcılık girişimi olduğu anlaşıldı.

FTX'in sızdırılan bilançosu; 9 milyar dolarlık borç, 900 milyon dolarlık varlık ve 8 milyar dolarlık açık ile takip edilemeyen kötü etiketlenmiş bazı girişler olduğunu gösterdi. FTX geliştiricisi ve SBF'nin MIT'deki eski oda arkadaşı Adam Yedidia, ceza davasının ilk haftasında ifadesini verirken, sanığa bu 8 milyar dolarlık devasa açıktan bahsettiğini vurguladı.

Bankman-Fried, FTX fonlarının Alameda'ya transferinin yasal olduğuna inandığını belirtirken muhtemelen suçsuz tutumunu koruyabilir.

Kaynak: CoinGape

SBF'den Dikkat Çeken İfade: Yasal Olduğuna İnanıyordum! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Pepe Coin Güvenlik Rehberi: Yatırımlarınızı Koruma Altına Alın!
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar