Anasayfa Sektörel SBF'nin Avukatları: DEHB İlaçlarına İzin Verilmeli Yoksa...

SBF'nin Avukatları: DEHB İlaçlarına İzin Verilmeli Yoksa...

Sektörel

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried'ın avukatları, DEHB ilaçlarına izin verilmesi gerektiğini aksi takdirde söz konusu ismin ifade veremeyeceğini dile getirdiler.

SBF'nin Avukatları: DEHB İlaçlarına İzin Verilmeli Yoksa...

İflas eden kripto para borsası FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'ın avukatları, Pazar günü federal yargıca bir mektup göndererek, SBF'nin dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) ilacı olmadan davaya odaklanamayacağı gerekçesiyle bu ilaca izin verilmesini talep etti. Savunmanın, Bankman-Fried'ın 12 saatlik uzatılmış salımlı 20 mg'lık doz olmadan ifade veremeyeceğine dair endişeleri artıyor.

Sam Bankman-Fried İlaçsız İfade Veremez

Sam Bankman-Fried'in avukatları, 15 Ekim'de Yargıç Lewis A. Kaplan'a bir mektup göndererek, duruşma saatlerinde reçeteli DEHB ilacı Adderall dozunu talep ettiler. Avukatlar, Bankman-Fried'ın reçeteli ilaçları olmadan odaklanamadığını söylediler. Söz konusu avukatlar, bu konuyu mahkeme ve hükûmet ile görüştüler ancak konuyu ele almak için daha az çaba gösterdiler.

Savunma, Bankman-Fried'in Adderall'a erişiminin olmaması nedeniyle normalde olabileceği düzeyde konsantre olamayacağına ve savunma davasının sunumuna anlamlı bir şekilde katılamayacağına dair artan bir endişeye sahip.

SBF'nin Avukatları: DEHB İlaçlarına İzin Verilmeli Yoksa...

Savunma, BOP ile sorunu çözmeye çalışırken çok sayıda e-postaya ve sesli mesaja yanıt alamadıklarını iddia ediyor. Duruşma 16 Ekim'de devam ederken, SBF'nin 12 saatlik uzatılmış salımlı 20 mg'lık Adderall dozuna ihtiyacı olacak. Fakat uzatılmış salımlı dozun, Bankman-Fried için etkili olup olmadığını şu anda bilmenin bir yolu yok.

Alternatif olarak mahkeme, Bankman-Fried'ın reçete edilen Adderall'ı duruşma günlerinde adliyede almasına izin veren bir emir çıkarabilir.

Savunma, ayrıca mahkemeden duruşmanın 17 Ekim'e ertelenmesini talep etti. Bu, savunmaya sorunu çözmesi için fazladan bir gün verirken, avukatlara da duruşmaya hazırlanmaları için daha fazla zaman tanıyacaktır.

Kaynak: CoinGape

SBF'nin Avukatları: DEHB İlaçlarına İzin Verilmeli Yoksa... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar