Kripto Para Haberleri

SEC, Bilgi Ticareti Yaptığı İddia Edilen 3 Kişiyi Suçladı!

ABD SEC, 2017 yılında Long Blockchain şirketiyle ilgili içeriden bilgi ticareti yaptığı iddia edilen üç kişiyi suçladı. Kişilerden birinin, şirkete fiyat artışı sağlayan isim değişikliğinden önce hisse senedi ticareti yaptığı iddia edildi. ABD düzenleyicisi, diğer iki kişiye bahşiş verildiğini ve buna göre ticaret yapmak için verilerden yararlandığını söyledi. Eskiden Long Island Iced Tea olan Long Blockchain, blockchain'in artan popülaritesinden yararlanarak sadece yeniden markalaşmadan büyük kazançlar elde etti.

SEC, Uzun Blockchain İçeriden Öğrenenlerin Ticaretine Üç Dava Açtı

Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), 2017’de Long Blockchain’in isim değişikliğinden kâr ettiği iddia edilen üç kişiden ücret alıyor. Dava, üç kişinin ünlü yeniden markalaşma gerçekleşmeden önce içeriden bilgi ve hisse senedi ticareti yaptığını iddia ediyor. Bunlar arasında, şikayete göre yeniden markalaşma planından sorumlu olan Eric Watson da var. Watson’ın bir arkadaşı ve komisyoncu olan Oliver Barret-Lindsay’e marka değişikliği konusunda bilgi verdiği iddia ediliyor.

Barret-Lindsay, yeniden markalaşma olayı hakkında başka bir arkadaşı Gannon Giguiere’ye de bilgi verdi. Giguiere işe koyuldu ve 35.000 hisse senedi satın alarak 160.000 dolardan fazla kar elde etti. Barret-Lindsay ve Giguiere, bir tıbbi şirketle ilgili bir hisse senedi manipülasyon şeması düzenlediği iddiasıyla zaten davayla karşı karşıya…

SEC’in New York Ofisi Direktörü Richard Best şunları vurguladı:

SEC, kamuya açık olmayan önemli bilgiler üzerinden ticaret yapmak da dahil olmak üzere, sözde ‘kripto’ şirketleri ile bağlantılı her türlü dolandırıcılığı önlemeye kararlıdır.

Buzlu Çaydan Kriptoya Dönük

kriptolar

Long Blockchain, 2017’de yaşanan blockchain çılgınlığından yararlanan seçkin bir şirketler grubundan biridir. Birçok spor, giyim ve diğer şirket, halka daha çekici gelmek için isimlerini değiştirdi. Long Island Iced Tea (LIIT), iş modelini blockchain ile ilgili faaliyetlere çevireceğini duyurdu. Ancak, marka değişikliğinden bu yana herhangi bir anlaşma yapmadı veya blockchain ile ilgili bir ürün piyasaya sürmedi.

Şirket hisseleri yükseldi. Uzun Blockchain (LB) yatırımcılara iyi bir kar vererek sadece bir günde 289%. Eric Watson, şirketin en büyük hissedarıydı ve hisselerin %13’üne sahipti. Ancak mutluluk uzun sürmedi. SEC delisted geçtiğimiz Şubat borsalarında gelen hisselerini. Düzenleyiciye göre, Long Blockchain birkaç yıl boyunca finansal raporlar sunamadı. SEC’e sunulan son LB raporu 2018’e tarihlendirildi.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

Bu, SEC’in bu süre zarfında yeniden markalaşan şirketlere karşı aldığı ilk eylemdir. Benzer pivotlar ve yeniden markalaşma hamleleri gerçekleştiren diğer şirketlere başka eylemler uygulanabilir.

SEC’in Long Blockchain’e karşı eylemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu