Anasayfa Sektörel SEC, Binance.US'in Peşini Bırakmadı: Kanıt Aramayı Sürdürüyor!

SEC, Binance.US'in Peşini Bırakmadı: Kanıt Aramayı Sürdürüyor!

Sektörel

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance.US'de FTX tarzı potansiyel dolandırıcılık arıyor.

SEC, Binance.US'in Peşini Bırakmadı: Kanıt Aramayı Sürdürüyor!

The Wall Street'in 27 Kasım tarihli bir raporuna göre; Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance.US'in FTX'e benzer bir tarzda müşteri varlıklarını potansiyel olarak kontrol etmek için bir arka kapıya sahip olduğuna dair kanıt aramaya devam ediyor.

Haziran ayında SEC, Binance ve Binance.US aleyhine bir dava açarak borsanın kayıt dışı menkul kıymetlerin satışına karıştığını iddia etti ve Binance ile kurucusu Changpeng Zhao'yu dolandırıcılık, çıkar çatışmaları, açıklama eksikliği ve yasaları kasıtlı olarak göz ardı etmeyi içeren karmaşık bir komploya katılmakla suçladı.

İddialardan biri; borsanın, Zhao'nun kontrolü altındaki İsviçre merkezli Sigma Chain'e para göndermek de dâhil olmak üzere müşteri varlıklarını kendi takdirine göre yönlendirmesiydi.

Federal mahkemede 27 Kasım'da yapılan bir duruşmada; Binance.US avukatlarının, menkul kıymetler düzenleyicisinin varlıkların kötüye kullanıldığına dair hiçbir kanıtı olmadığını savunduğu ve ABD Sulh Hakimi Zia Faruqui'den menkul kıymetler düzenleyicisinin potansiyel dolandırıcılık soruşturmasını durdurmayı düşünmesini istediği bildirildi.

SEC, Binance.US'in Peşini Bırakmadı: Kanıt Aramayı Sürdürüyor!

Davanın Artan Maliyetlerine Dikkat Çekildi

Binance.US avukatı Matthew Laroche, Binance.US varlıklarının neredeyse yüzde 90 oranında düştüğünü ve SEC'in davayı açmasından bu yana kullanıcı tabanının yarı yarıya azaldığını belirterek, davanın artan maliyetlerine dikkat çekti.

Talep, Binance ve Zhao'nun ABD Adalet Bakanlığı, Hazine Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile 4,3 milyar dolarlık bir anlaşmanın bir parçası olarak ABD Kara Para Aklamayı Önleme yasalarını ihlâl etmekten suçlu olduklarını kabul etmeleriyle geldi.

Bununla birlikte ABD Adalet Bakanlığının davası, SEC'in Haziran ayında kripto para borsası ile açtığı davadan kaynaklanan dolandırıcılıkla ilgili iddiaların hiçbirini içermiyordu.

Binance ve SEC davasına başkanlık eden Yargıç Faruqu; suçlu bulunmalarının, Binance.US'in ve Zhao'nun müşteri varlıklarını zimmetine geçirme olasılığını azalttığını söyledi. Faruqui, Binance.US ve SEC'ten anlaşmazlığı çözmelerini ve 15 Aralık'a kadar kendisini bilgilendirmelerini istedi.

SEC, Binance.US'in Peşini Bırakmadı: Kanıt Aramayı Sürdürüyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar