Anasayfa Bitcoin SEC, Bitcoin ETF Başvuru Sahiplerine Bildirdi: Bu Tarihe Kadar...

SEC, Bitcoin ETF Başvuru Sahiplerine Bildirdi: Bu Tarihe Kadar...

Bitcoin

SEC, Bitcoin ETF başvuru sahiplerinden bazılarına başvurularını güncellemeleri için 29 Aralık gününe kadar süre verdi.

SEC, Bitcoin ETF Başvuru Sahiplerine Bildirdi: Bu Tarihe Kadar...

Spot Bitcoin ETF başlatmak isteyen en az yedi şirketin temsilcileri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilileri ile bir araya geldi.

Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre; kamuya açık notlara ve konuya aşina kaynaklardan alınan bilgilere dayanan görüşmeler, SEC'in başvuru sahiplerinden en az ikisine önümüzdeki hafta sonuna kadar tekliflerinde son değişiklikleri sunmaları talimatını verdiğini ortaya koydu.

Toplantıların önemli katılımcıları arasında BlackRock, Grayscale Investments, ARK Investments ve 21 Shares temsilcileri yer aldı.

SEC'in, ARK ve 21 Shares tarafından sunulan ortak teklif hakkında 10 Ocak'a kadar bir karar vermesi planlanıyor. SEC'in son tarihe kadar birkaç başvuruyu aynı anda onaylayacağı tahmin ediliyor.

SEC, Bitcoin ETF Başvuru Sahiplerine Bildirdi: Bu Tarihe Kadar...

SEC, 29 Aralık'ı Son Tarih Olarak Belirledi

Görüşmelerde yer alan ARK ve 21 Shares yöneticileri, Reuters'e yaptıkları açıklamada, SEC'in başvurularına ilişkin son güncellemeler için 29 Aralık tarihini belirlediğini söyledi.

Düzenleyiciler; bu tarihe yetişemeyen herhangi bir başvuru sahibinin, Ocak ayı başındaki potansiyel spot Bitcoin ETF onaylarının ilk dalgasının bir parçası olmayacağını vurguladı.

Toplantı notları, Nasdaq ve Cboe gibi yeni ürünlerin işlem görebileceği borsalardan temsilcilerin yanı sıra başvuru sahiplerini temsil eden avukatların da toplantılarda hazır bulunduğunu gösteriyor.

SEC, yıllar içinde kripto para piyasasında piyasa manipülasyonuna ilişkin endişeleri gerekçe göstererek spot Bitcoin ETF'leri için yapılan çok sayıda başvuruyu reddetti.

Düzenleyici kurum, şu anda yalnızca Chicago Ticaret Borsası'nda işlem gören Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem sözleşmelerine bağlı kripto para ETF'lerini onayladı.

Fakat son gelişmeler, düzenleyiciler arasında önerilen 13 spot Bitcoin ETF'inden bazılarını onaylama eğiliminin arttığını gösteriyor.

Birçok kişi, Ağustos ayında federal temyiz mahkemesinin verdiği ve SEC'in Grayscale'in tröstünü ETF'e dönüştürme teklifini reddederken hata yaptığını tespit eden kararın önemli bir katalizör olduğuna inanıyor.

Kaynak: Cryptonews

SEC, Bitcoin ETF Başvuru Sahiplerine Bildirdi: Bu Tarihe Kadar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar