Anasayfa Sektörel SEC, Coinbase'in Talebini Reddetti! Borsa Dava Açıyor...

SEC, Coinbase'in Talebini Reddetti! Borsa Dava Açıyor...

Sektörel

Coinbase, daha şeffaf kripto kuralları ve düzenlemeleri yönündeki dilekçe talebini reddeden SEC'e dava açıyor.

SEC, Coinbase'in Talebini Reddetti! Borsa Dava Açıyor...

Kripto para borsası Coinbase, şeffaf kripto düzenlemesinin reddedilmesinin ardından SEC'e dava açıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Cuma günü erken saatlerde Coinbase'in daha şeffaf kripto kuralları ve düzenlemeleri yönündeki dilekçe talebini resmen reddetti.

Coinbase Yetkilisinden Açıklama Geldi

SEC, Coinbase'in Talebini Reddetti! Borsa Dava Açıyor...

Coinbase'in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, X üzerinden yaptığı bir paylaşımda, "Verilen söz tutulur. Şu anda SEC'in kripto kural koyma dilekçemizi keyfi ve kaprisli bir şekilde reddetmesine itiraz etmek için Üçüncü Daire'ye belge sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Son iki yıl boyunca kripto para sektörü, Amerika Birleşik Devletleri'nde kriptoya özel düzenlemelere yönelik taleplerini dile getiriyor.

SEC, bunu reddetme konusunda çok önemliydi. Bu nedenle sektörde yer alan şirketler, uygulama odaklı düzenlemelerle karşı karşıya kaldı. Davada Coinbase, takdir yetkisinin kötüye kullanılmasının yanı sıra İdari Usul Kanununun ihlal edildiğini öne sürüyor. 

SEC, Coinbase'in yeni davası hakkında henüz yorum yapmadı. Geçtiğimiz yaz SEC, Coinbase'i kayıt dışı menkul kıymetler satmak ve kayıt dışı menkul kıymet borsası olarak faaliyet göstermek ile suçlayan bir dava da açmıştı.

SEC Başkanı Gary Gensler, Kongre'nin menkul kıymetler yasalarının oluşturulmasının, "hangi biçimde yapılırsa yapılsın ve her ne adla anılırsa adlandırılsın" yatırımları yönetmek olduğunu belirtti.

SEC, Coinbase'in Talebini Reddetti! Borsa Dava Açıyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar