Anasayfa Altcoin SEC, Ethereum ETF Başvurusu Kararını Erteledi! İşte Yeni Tarih..

SEC, Ethereum ETF Başvurusu Kararını Erteledi! İşte Yeni Tarih..

Altcoin

SEC, Invesco Galaxy'nin Ethereum ETF'ine ilişkin kararını 2024 yılının Şubat ayına erteledi.

SEC, Ethereum ETF Başvurusu Kararını Erteledi! İşte Yeni Tarih..

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Invesco Galaxy'nin spot Ethereum ETF başvurusuna ilişkin kararını 2024 yılının Şubat ayına erteledi.

Başlangıçta 23 Aralık 2023 tarihinde beklenen karar, Komisyon'a teklifi incelemesi için daha fazla zaman tanımak amacıyla ertelendi. Yeni son tarih 6 Şubat 2024'tür.

SEC, "Komisyon, önerilen kural değişikliğini ve burada ortaya çıkan sorunları değerlendirmek için yeterli zamana sahip olmak amacıyla, önerilen kural değişikliği üzerinde harekete geçmek için daha uzun bir süre belirlemeyi uygun buluyor." ifadelerini kullandı.

SEC, 6 Şubat 2024 tarihini "Komisyonun teklif edilen kural değişikliğini onaylayacağı veya reddedeceği ya da onaylayıp onaylamayacağını belirlemek için işlemler başlatacağı tarih" olarak belirledi.

Eylül ayında Invesco ve Galaxy Digital, spot Ethereum ETF başvurusu için form doldurdu. S-1 kayıt beyanına göre ETF'leri, kriptonun birimlerini ayrı bir saklayıcıda tutarak "etherin spot fiyatının performansını yansıtmayı" amaçlıyor.

BlackRock, ARK, Fidelity, VanEck ve Hashdex gibi büyük finans kurumları SEC'e spot Ethereum ETF başvuruları sundu ve bunların tümü nihai kararları bekliyor.

SEC, Ethereum ETF Başvurusu Kararını Erteledi! İşte Yeni Tarih..

SEC Önemli Toplantılar Gerçekleştirdi

Son başvurular, SEC'in aralarında BlackRock, Grayscale, Franklin ve Fidelity'nin de bulunduğu büyük Bitcoin ETF ihraççılarıyla görüştüğünü gösterdi. Bloomberg Intelligence ETF analisti James Seyffart'a göre; toplantılar, spot Bitcoin ETF onayları tartışmasına yeni bir ivme kazandırdı.

SEC'in BlackRock'un başvurusu hakkında Ocak ayının ortasına kadar bir karar vermesi planlandığından, bu tartışmalar kritik önem taşıyor. BlackRock'un yeni fon hisseleri için nakit alımlarını dahil etmesi gibi uygulamalardaki stratejik değişiklikler ve tekrarlanan görüşmeler, düzenleyici beklentilerle uyum sağlamaya yönelik yoğun bir çabayı yansıtıyor.

Seyffart, SEC'in rakiplere eşit şartlar sağlamak amacıyla birden fazla başvuru için eşzamanlı onayları dikkate alabileceğini öne sürüyor. SEC'in inceleme süreci devam ederken topluluk, kripto para birimleri tarihinde dönüm noktası olabilecek bir kararı bekliyor.

Kaynak: Cryptonews

SEC, Ethereum ETF Başvurusu Kararını Erteledi! İşte Yeni Tarih.. içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar