Anasayfa Altcoin SEC, Ethereum ETF Kararlarını Erteledi! Yeni Tarih Belli Oldu

SEC, Ethereum ETF Kararlarını Erteledi! Yeni Tarih Belli Oldu

Altcoin

SEC, birkaç Ethereum ETF başvurusu için kararını erteledi. Nihai kararın 2024 yılının Mayıs ayında verileceği bildirildi.

SEC, Ethereum ETF Kararlarını Erteledi! Yeni Tarih Belli Oldu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), çeşitli Ethereum ETF başvurularına ilişkin kararını Mayıs 2024'e erteledi. 

Düzenleyici kurum, Hashdex Nasdaq Ethereum ETF ve Grayscale Ethereum Futures ETF başvurularına ilişkin kararını erteledi.

Hashdex Nasdaq Ethereum ETF, hem spot Ether hem de vadeli işlem sözleşmelerini elinde tutmayı hedeflerken, Grayscale'in Ethereum Futures ETF'i ise SEC'i köşeye sıkıştırıp Grayscale'in Ethereum Trust'ını bir spot Ethereum ETF'e dönüştürmesine izin verecek bir "truva atı" olarak görülüyor.

Kurum, ETF'lerin listelenip listelenmemesi konusunda daha fazla kamu katkısının toplanmasını içeren işlemler başlattığını söyledi. Kurum, ayrıca VanEck Ethereum ETF ve ARK 21Shares Ethereum ETF başvurularına ilişkin kararını da erteledi. 

Bloomberg ETF analisti James Seyffart'a göre, bu gecikmeler bekleniyordu ve 25 Aralık'tan önce gerçekleşeceği öngörülüyordu.

Seyffart, düzenleyicinin ETF'ler hakkında karar verebileceği son tarihin Mayıs ayı sonlarında geleceğini de sözlerine ekledi.

SEC, geçmişte Ethereum vadeli işlem ETF'lerini onaylamış olsa da kurum henüz bir spot veya karma tip ürünü onaylamadı.

SEC, Ethereum ETF Kararlarını Erteledi! Yeni Tarih Belli Oldu

Spot Bitcoin ETF için Yüzde 90 Onay Şansı Var

Bu arada piyasanın çoğu, SEC'in 13 spot Bitcoin ETF'ini onaylayıp onaylamayacağına odaklanmış durumda. Seyffart ve Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas'a göre; SEC, 10 Ocak gibi erken bir tarihte karar verebilir.

Her iki analist de spot Bitcoin ETF onayı şansını yüzde 90 olarak belirledi. Piyasalar, Bitcoin'e kurumsal erişimin getirdiği iyimserlikle canlandı. Son altı ayda Bitcoin'in fiyatı yüzde 44'ten fazla arttı.

TradingView verilerine göre; Ethereum fiyatı biraz daha az önemli kazanımlar elde etse de aynı zaman diliminde yüzde 16,8 arttı.

SEC, Ethereum ETF Kararlarını Erteledi! Yeni Tarih Belli Oldu içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar