Anasayfa Sektörel SEC Gözdağı Verdi: Düzenleyici Yaptırımları Genişleteceğiz!

SEC Gözdağı Verdi: Düzenleyici Yaptırımları Genişleteceğiz!

Sektörel

SEC, düzenleyici yaptırımlarını Coinbase ve Binance.US'in ötesinde genişleteceğine dair bir açıklamada bulundu.

SEC Gözdağı Verdi: Düzenleyici Yaptırımları Genişleteceğiz!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun Kripto Varlıklar ve Siber Birim Başkanı David Hirsch, Salı günü Chicago'da düzenlenen bir forumda yaptığı açıklamada, SEC'in düzenleyici yaptırımlarını Coinbase ve Binance.US'in ötesinde diğer kripto para borsaları, aracılar ve merkeziyetsiz finans (DeFi) kuruluşlarına genişleteceğini söyledi.

Hirsch, Chicago'daki Securities Enforcement Forum Central'da yaptığı açıklamada, SEC'in şu anda Coinbase ve Binance.US gibi benzer ihlâllerde bulunduğu iddia edilen diğer şirketleri araştırdığını söyledi.

"Bu suçlamaları yapmaya devam edeceğiz." diyen Hirsch, yükümlülüklerini yerine getirmeyen brokerler, bayiler ve takas kurumları gibi aracıların düzenleyicinin erişiminden kaçmayacağını da sözlerine ekledi.

SEC, Haziran ayında Coinbase ve Binance.US'e karşı dava açtı. Söz konusu kurum; iki büyük kripto platformunun, yatırımcıları çıkar çatışmalarına ve diğer risklere karşı korumadan mahrum bırakan kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini öne sürdü. 

SEC Gözdağı Verdi: Düzenleyici Yaptırımları Genişleteceğiz!

Hirsch: DeFi Etiketi ile Yaptırımları Atlatamazlar!

Kurumun Ripple Labs ile uzun süredir devam eden yasal savaşı da SEC'in "XRP satışlarının kayıt dışı yatırım sözleşmeleri arzı oluşturduğu" iddiası etrafında toplanıyor.

Hirsch, ayrıca bir operasyona "DeFi" etiketi eklemenin SEC'in yaptırımını atlatmaya yardımcı olmayacağını da sözlerine ekledi.

Kurumun Stoner Cats adlı NFT projesine yönelik yaptırım kararı ile ilgili olarak SEC İcra Direktörü Gurbir Grewal; arzın "ekonomik gerçekliği"nin, söz konusu arzı finansal menkul kıymet olarak belirlediğini söyledi.

Kaynak: Forkast

SEC Gözdağı Verdi: Düzenleyici Yaptırımları Genişleteceğiz! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik