Anasayfa Bitcoin SEC, İki Spot Bitcoin ETF için Kararını Bu Tarihe Kadar Verebilir!

SEC, İki Spot Bitcoin ETF için Kararını Bu Tarihe Kadar Verebilir!

Bitcoin

Bloomberg Intelligence, SEC'in iki spot Bitcoin ETF hakkındaki kararını 17 Kasım'a kadar verebileceğini dile getirdi.

SEC, İki Spot Bitcoin ETF için Kararını Bu Tarihe Kadar Verebilir!

Bloomberg Intelligence'a göre; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun, 17 Kasım'a kadar iki Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) ilişkin kararlarını açıklaması planlanıyor.

Hashdex Bitcoin ETF (DEFI) ve Franklin Bitcoin ETF, 17 Kasım 2023'te ilk karar için son tarihe ve 1 Ocak 2024'te ikinci karar için son tarihe sahiptir. Listelenen tarihler nihai karar tarihlerini temsil ettiğinden SEC, sonuçları son tarihlerden önce açıklayabilir.

SEC, İki Spot Bitcoin ETF için Kararını Bu Tarihe Kadar Verebilir!

Potansiyel Bir Onay, Benzer Vakaların İlerlemesini Sağlayabilir

Hashdex Bitcoin ETF'i, Eylül 2022'de işlem görmeye başladı. Türev destekli ETF'lerin aksine DEFI, 1940 tarihli Yatırım Şirketi Yasası yerine 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası kapsamında dosyalanmıştır. SEC Başkanı Gary Gensler, daha fazla yatırımcı koruması için 1940 Yasası'nı tercih ettiğini ifade etmiş olsa da DEFI'nin potansiyel onayı, benzer vakaların ilerlemesini sağlayabilir.

The ETF Store Başkanı Nate Geraci'ye göre; Hashdex Bitcoin ETF'inin piyasaya sürülmesi, "tamamen aynı fon yapısını kullandığı için spot Bitcoin ETF'inin durumunu güçlendiriyor. Geraci, yine de "SEC kripto para borsaları üzerinde düzenleyici denetime sahip olana kadar spot bir ürünün onaylanmayacağına" inanıyor.

Global X'in Coinbase ile "gözetim-paylaşım" ortağı olarak yeniden başvurduğu bir başka Bitcoin ETF'ine dair kararın ise 21 Kasım'a kadar verileceği belirtiliyor. 

Kaynak: Cryptonews

SEC, İki Spot Bitcoin ETF için Kararını Bu Tarihe Kadar Verebilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar