SEC Komiseri: Kripto paraları düzenlemeliyiz

1 Dakikada Okunabilir


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komiseri Hester Peirce, SEC’in kripto para birimine ilişkin düzenlemelerin belirlenmesinde gecikmelerin sektördeki ilerlemeyi engellediğine dair endişelerini dile getirdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para birimi düzenlemeleri hakkında yakın zamanda bazı düzenlenmesi ve yasal olarak verilmesi gereken kararları almadı veya alamadı. Kripto paralar yasal olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından verilecek olan kararları beklerken ilk sırası Bitcoin ETF’sine ait olmak üzere henüz verilmesi gereken yasal kararların büyük bölümünün verilmediği öğrenildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komiseri yaptığı açıklama ile kripto para yasaları ve düzenlemesi hakkında kendilerinin geç kaldığını ve geç kalmalarına bağlı olarak bazı konularda ABD başta olmak üzere ABD müttefiki ülkelerin kripto para düzenlemesinde problemler ile karşı karşıya kaldıklarını açıkladı.

Düzenleyiciden yasal uyum konusunda hızlı bir şekilde netlik sağlamasını istedi:

İNOVASYONU YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞMAMALIYIZ, ANCAK BUNU DURDURAMAYACAĞIMIZI VE İNOVASYONUN SUNDUĞU OLUMLU DEĞİŞİM POTANSİYELİNİ BENİMSEDİĞİMİZİ DE KABUL ETMELİYİZ. SESSİZLİĞİMİZİN BU YENİLİĞİ VE HERHANGİ BİR İLGİLİ EKONOMİK BÜYÜMEYİ, İŞLERİNİ YAPAN VE PİYASA KATILIMCILARININ İZLEYEBİLMELERİ İÇİN NET YÖNERGELER SAĞLAYAN DİĞER YARGI ALANLARINA İTMESİ MUHTEMELDİR.

Şubat ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komiseri Peirce, kripto para düzenlemelerini önermişti.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
80
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
80
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!