Anasayfa Sektörel SEC, Kripto Para Borsasını Suçladı: İş Birliği Yapmıyorlar!

SEC, Kripto Para Borsasını Suçladı: İş Birliği Yapmıyorlar!

Sektörel

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance.US'i soruşturmada iş birliği yapmamakla suçladı.

SEC, Kripto Para Borsasını Suçladı: İş Birliği Yapmıyorlar!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance.US'i federal menkul kıymetler yasası ihlâlleri iddialarına ilişkin soruşturmada iş birliği yapmamakla suçladı.

SEC, Binance'in uluslararası kolu tarafından mümkün kılınan bir saklama hizmeti olan Ceffu'nun kullanılmasına ilişkin endişelerini dile getirdi. Bunun, varlıkların yurt dışına transferini önlemek için tasarlanmış daha önceki bir anlaşmayı ihlâl ettiğine inanıyorlar.

Binance.US'in holding şirketi BAM'in, kanıtların toplandığı keşif aşamasında pek iş birlikçi olmadığı bildiriliyor. SEC'e göre; BAM, çoğu tarihsiz veya imzasız ve bazı durumlarda anlaşılmaz ekran görüntüleri olan yalnızca 220 civarında belge sundu. Üstelik şirket, ifade için hayati önem taşıyan tanıkları sunmak konusunda isteksiz davrandı ve uygun olarak seçtikleri yalnızca dört kişinin ifadesine izin verdi.

SEC tarafından şu ifadeler kullanıldı:

İlgili iletişim taleplerine genel itirazlarla yanıt verdi ve işlerinin olağan akışında saklanan belgeleri sunmayı reddetti. Bu belgelerin mevcut olmadığını, yalnızca SEC'in bu tür belgeleri daha sonra başka kaynaklardan alabileceğini iddia etti.

Bu açıklama, yalnızca ABD merkezli personelin fonlara erişebilmesini sağlayan daha önceki bir yasal anlaşma olan rıza kararının potansiyel olarak ihlâl edildiğine dair şüphelere yol açtı.

SEC, Kripto Para Borsasını Suçladı: İş Birliği Yapmıyorlar!

SEC'in endişesinin odak noktası, uluslararası bir kuruluş olan Binance Holdings Ltd tarafından sağlanan bir cüzdan saklama yazılımı olan Ceffu'nun devreye alınmasıdır. Bu; Changpeng Zhao'nun ağındaki diğer grupların, ABD'li müşterilerin varlıkları üzerinde nüfuz sahibi olma olasılığını artırıyor.

Binance US, 12 Eylül'de sunduğu bir savunma beyanında, düzenleyicinin Ceffu ile ilgili endişelerini "abartılı" olarak nitelendirerek, ek belge çağrısını "anlamsız bir zarf atma" olarak etiketledi.

Şirket, Ceffu yazılımı sağlayıcısı olarak cüzdan oluşturmanın, uluslararası şubeye müşteri fonlarına erişim veya saklama hakkı vermediğini savundu.

SEC'in Binance Borsasına Karşı Argümanları Nedir?

5 Haziran'ın başlarında SEC, Binance'e karşı bir dava açarak, kayıt dışı menkul kıymet arzları ve staking girişimini de kapsayan 13 suçlamada bulundu.

SEC; Binance.com, Binance.US ve BAM Trading alan adlarının sırasıyla takas acenteleri, broker-satıcılar ve borsalar olarak kayıtlı olması gerektiğini iddia ediyor.

Bu son iddia dalgası; Binance.US'in, CEO Brian Shorder, hukuk başkanı ve baş risk sorumlusu da dâhil olmak üzere bir dizi yüksek profilli istifanın damgasını vurduğu bir iç krizle karşı karşıya kalmasıyla ortaya çıktı.

SEC, Kripto Para Borsasını Suçladı: İş Birliği Yapmıyorlar! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik