Anasayfa Sektörel SEC, Mahkemeden Terra ve Do Kwon Aleyhine Talepte Bulundu!

SEC, Mahkemeden Terra ve Do Kwon Aleyhine Talepte Bulundu!

Sektörel

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Terra ve Do Kwon aleyhine özet karar talep etti.

SEC, Mahkemeden Terra ve Do Kwon Aleyhine Talepte Bulundu!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Terraform Labs ve Do Kwon'a karşı açtığı davadaki son gelişmede, SEC mahkemeden özet karar talep etti. SEC, Terraform Labs ve Do Kwon'un menkul kıymetler ve borsa yasalarını ihlâl ederek yatırımcıları 45 milyar dolar dolandırdığına dair tartışmasız kanıtlar olduğunu savunuyor.

SEC, Terra ve Do Kwon Aleyhine Özet Karar Talep Etti

SEC, Mahkemeden Terra ve Do Kwon Aleyhine Talepte Bulundu!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, 2 Kasım'ın sonlarında yaptığı bir mahkeme başvurusunda, Terra ve Do Kwon'a karşı açılan davada özet karar talebinde bulundu.

SEC, Terraform ve Do Kwon'un Terra blockchain'ini ve ilgili kripto varlık menkul kıymetlerini yarattığını, LUNA (şimdi LUNC), wLUNA ve UST gibi kripto varlıklarını menkul kıymet olarak pazarladığını ve LUNA'nın halka arzına katıldığını savunuyor. Buna ek olarak sanıklar; LUNA ve MIR'i doğrudan halka açık ticaret piyasalarında satarken, yatırımcıları Chai ve 2021 ve 2022'deki depegging olayları hakkında yanıltmış ve aldatmışlardır.

Özet karar, kayıtların herhangi bir maddi gerçeğe ilişkin gerçek bir ihtilaf olmadığını ve davalı tarafın bir kanun maddesi olarak karar verme hakkına sahip olduğunu göstermesi halinde uygundur.

SEC, Terraform Labs ve Do Kwon'un menkul kıymet sattığı, bu Terra menkul kıymetlerini satın alanların ortak girişime yatırım yaptığı, katı dikey ortaklık, girişimcilik veya yönetimsel çabalardan elde edilen makul kâr beklentisi ve sanıkların dolandırıcılık yaptığı gibi tüm iddiaları hakkında özet karar istiyor.

Terra, Davanın Düşürülmesini İstiyor

Daha önce Do Kwon ve Terraform Labs; Terra Classic (LUNC), TerraClassicUSD (USTC), Mirror Protocol (MIR) ve yansıtılmış varlıklarının (mAssets) menkul kıymet olmadığı iddiasıyla mahkemeyi davayı düşürmeye çağırmıştı. 

Terra (LUNA) ve Terra Classic (LUNC) fiyatları son 24 saat içinde sırasıyla yüzde 4'ten ve yüzde 2'den fazla düştü. Yatırımcılar, fiyatlardaki son düşüşün ortasında Terra ekosistem tokenlerine yatırım yapma konusunda şüpheci olmaya devam ediyor.

Kaynak: CoinGape

SEC, Mahkemeden Terra ve Do Kwon Aleyhine Talepte Bulundu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Pepe Coin Güvenlik Rehberi: Yatırımlarınızı Koruma Altına Alın!
Rehber Banu Fırıncılar
NFT 101: Dijital Varlıklar Hakkında Tüm Merak Edilenler
Rehber Banu Fırıncılar