Anasayfa Sektörel SEC Pişman Oldu! Yanıltıcı İfadeler Kullandığını İtiraf Etti

SEC Pişman Oldu! Yanıltıcı İfadeler Kullandığını İtiraf Etti

Sektörel

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), DEBT Box hakkında yanıltıcı ifadeler kullandığını kabul etti.

SEC Pişman Oldu! Yanıltıcı İfadeler Kullandığını İtiraf Etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kısa bir süre önce kripto para şirketi DEBT Box'a karşı yürüttüğü yasal işlemlerdeki hataları kabul etti. SEC, DEBT Box hakkında yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu itiraf etti. Bu itiraf; Utah'taki bir federal yargıcın, SEC'in potansiyel olarak yanıltıcı ifadeleri üzerine yaptığı incelemenin ortasında geldi.

Yargıç Robert J. Shelby, kararlı bir hamleyle SEC'in uygulamalarına meydan okudu. Söz konusu isim; SEC'in bazı iddialarını, özellikle de DEBT Box'ın ABD yasalarını atlatmak için yaptığı varsayılan varlık transferleriyle ilgili olanları "yanlış veya yanıltıcı" olarak tanımladı.

SEC Pişman Oldu! Yanıltıcı İfadeler Kullandığını İtiraf Etti

Shelby'nin bulguları, Ekim ayında DEBT Box'a uygulanan geçici kısıtlama emrinin (TRO) feshedilmesine yol açarak davada önemli bir dönüşe işaret etti.

Coinbase Yetkilisi Şüphelerini Dile Getirdi

Coinbase'in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, SEC'in pişmanlığını ifade etmesine ilişkin şüphelerini dile getirdi:

Aynı kurumun başkanı, 'hatalarından' 'pişmanlık duyduğunu' iddia ederken, yine bütün bir Amerikan endüstrisinin gözünü korkutuyor. Ne alçakgönüllülük, ne düşünme ne de itidal var.

SEC, yaptırım ihtimaliyle karşı karşıya. Bu da Yargıç Shelby'nin bulgularının ciddiyetinin altını çizen bir senaryodur. SEC'in, özellikle eylemlerinin DEBT Box üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, avukatlarının neden yaptırımlarla karşılaşmaması gerektiğini açıklaması gerekmektedir.

SEC Pişman Oldu! Yanıltıcı İfadeler Kullandığını İtiraf Etti içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar